انواع دیگر مصالح ساختمانی

مواد و مصارف پرکاربرد در ساختمان سازی:

بنابراین همانطور که قبلاً گفتیم ، مصالح ساختمانی زیادی در هر پروژه ساختمانی استفاده شده است. در اینجا ، ما می خواهیم هر ماده و موارد استفاده آن را در یک پروژه ساختمانی بررسی کنیم.

آشنایی با لوله و انواع آن

 1. مواد طبیعی

مواد مورد استفاده در ساخت را می توان به دو منبع کلی طبقه بندی کرد – منبع اول طبیعی و دوم مصنوعی است.مصالح ساختمانی طبیعی به مواردی گفته می شود که مانند چوب یا شیشه پردازش نشده یا به حداقل رسیده باشند. از طرف دیگر ، مصالح ساختمانی مصنوعی به مواردی گفته می شود که ساخته می شوند و دستکاری های انسانی زیادی را تجربه می کنند. برخی از نمونه ها پلاستیک ها و رنگ های پایه نفتی هستند.جدا از چوب ، گل ، سنگ و گیاهان الیافی سه ماده پرمصرف در ساخت خانه ها هستند. سازندگان معمولاً این سه مورد را جدا از چادر و پوست با هم ترکیب می کنند و خانه هایی ایجاد می کنند که می توانند در برابر شرایط آب و هوایی محلی مقاومت کنند. به طور کلی ، این سنگ است که به عنوان جز essential اساسی ساختمان استفاده می شود ، در حالی که گل برای پر کردن شکاف بین آنها استفاده می شود. در ساخت و ساز مدرن ، سنگ به عنوان همتای طبیعی بلوک های توخالی یا آجر عمل می کند در حالی که گل جایگزین سیمان است. علاوه بر این ، گل به عنوان عایق طبیعی سازه عمل می کند. یک نمونه از سازه های ساخته شده با مصالح ساختمانی طبیعی ، واتل و کف است که در آن از خاک مرطوب ، شن و ماسه ، خاک رس ، کاه و کودهای حیوانی به عنوان اجزای سازنده استفاده می شود.انواع دیگر مصالح ساختمانی

 • چادرها در زمان های قدیم برای سایه و خانه عشایر بسیار محبوب بودند. ما اغلب شاهد گزارش های تاریخی بومیان آمریکایی هستیم که در چادرهای مخروطی شکل یا دایره ای شکل ساخته شده از پارچه زندگی می کنند. استفاده از پارچه در ساخت و ساز قبل از احیای مجدد آن به عنوان بخشی از تکنیک مدرن ساخت ، در یک وقفه طولانی بود. با توسعه معماری کششی و پارچه های مصنوعی ، سایبان های مدرن در ساختمان های بزرگ اکنون با پارچه های انعطاف پذیر پشتیبانی شده توسط سیستم های کابل فولادی نصب می شوند.

آشنایی با آهن و قیمت آهن

 • همانطور که قبلاً اشاره کردیم ، گل و خاک رس مصالح ساختمانی طبیعی هستند که امروزه نیز مورد استفاده قرار می گیرند. مقدار گل یا خاک رس مورد استفاده در ساخت و ساز سبک های مختلفی از ساختمان ها را ایجاد می کند ، بنابراین اگر می خواهید در طراحی خود انعطاف پذیر باشید ، باید از گل و خاک استفاده کنید.

 

 • عامل تعیین کننده مقدار هر ماده مورد استفاده در کیفیت خاک مورد استفاده نهفته است. مقادیر بیشتری از خاک رس می تواند خانه هایی به سبک خشت خلق کند. از طرف دیگر ، می توان مقدار کمی خاک رس را در ساختمان چمن استفاده کرد.

 

 • جدا از خاک ، مقدار ماسه / شن و کاه / چمن می تواند بر ساختار سفالی ایجاد شده تأثیر بگذارد. زمین رمزی که در ایجاد دیوارها استفاده می شود با فشرده سازی خاک رس بین تخته ها با دست ساخته می شد. اما در این عصر مدرن ، از یک کمپرسور پنوماتیک مکانیکی برای پردازش خاک رس استفاده می شود تا زمین منجمد و دست نخورده ای ایجاد کند.انواع دیگر مصالح ساختمانی

مزایای ساختمان های حراراتی

 • یکی از دلایلی که امروزه از وسط و رس استفاده می شود بخاطر داشتن جرم حرارتی مناسب است. سازه های ساخته شده از خاک رسی در تابستان خنک و در فصول سردتر گرم هستند. خاک رس به عنوان گرما یا سرما شناخته می شود و به عنوان یک سیستم تهویه مطبوع طبیعی عمل می کند.

 

 • خانه های بلال ، گلدان و خشت خشت در جنوب غربی یا مناطق غربی و شمالی اروپا بسیار رایج است. در حالی که بیشتر کشورها در تمام طول سال دارای آب و هوای مرطوب هستند ، این سبک های خانه حتی پس از صدها سال نیز به طور شگفت انگیزی قابل سکونت هستند. به همین دلیل ، برخی از ساختمانهای مدرن و پایدار سبک های خاکستر را متناسب می کنند.

آشنایی با قیمت ورق و انواع آن

 1. استفاده از سنگ را می توان در دوران باستان جستجو کرد. در واقع ، تمام تمدن مصر ، به ویژه اهرام ، از سنگ ساخته شده بود. این یکی از با دوام ترین مواد موجود است ، بنابراین حتی اگر این روزها خانه های صخره ای به سبک غاری را مشاهده نکنید ، هنوز هم از سنگ به عنوان اجزا یا سایر مصالح ساختمانی استفاده می شود. این واقعیت که به راحتی در دسترس است ، تهیه آن را به ماده کم هزینه تری تبدیل می کند.

 

 1. اما انواع مختلفی از سنگ وجود دارد و هر یک از نظر خصوصیات متفاوت هستند. بنابراین قبل از استفاده از سنگ در ساختمان خود ، باید ببینید که سنگ خوبی دریافت می کنید.

 

 1. به طور کلی ، سنگ یک ماده بسیار متراکم است ، و آن را به یک ماده محافظ خوب تبدیل می کند. وزن و چگالی انرژی آن بزرگترین عیب آن محسوب می شود زیرا گرم نگه داشتن سنگ دشوار است.

 

 1. در زمان های قدیم ، از دوغاب برای نگه داشتن سنگ ها استفاده می شد ، در حالی که در این دوره ، سیمان معمولاً مورد استفاده قرار می گیرد.انواع دیگر مصالح ساختمانی

 

 1. در ایالات متحده ، سازه های سنگی یک صحنه معمول نیستند ، اما آنها دارای کوههای گرانیتی پراکنده انگلیس در پارک ملی دارتمور در اروپا هستند. از گرانیت سست برای ساخت کلبه های دایره ای استفاده می شد که تا اوایل عصر مفرغ مورد استفاده قرار می گرفت. امروزه تنها بقایای 5000 خانه گرانیتی دیده می شود. این روزها سقف با استفاده از تخته سنگ در انگلیس بیشتر دیده می شود.

دوغاب کاری را شرح دهید:

 1. کاهگل یا چمن یکی دیگر از مصالح ساختمانی باستانی است زیرا به راحتی در دسترس بوده و به راحتی برداشت می شود. حتی به ابزار جمع آوری و حمل و نقل خاصی احتیاج ندارد. مهمترین مزیت آن ، قابلیت عایق بندی خوب آن است.

 

 1. قبایل آفریقایی در خانه هایی کاملاً علفی زندگی کرده اند. در اروپا و برخی از کشورهای آسیایی ، سقف های کاهگل زمانی رواج داشتند تا زمانی که صنعتی سازی مواد سقف بهتری را به وجود آورد که حتی در فصل بارندگی نیز می تواند مناسب باشد.اگرچه سقف های کاهگل در هلند احیا می شوند ، اما هنوز در هیچ پروژه ساختمانی یا معماری در ایالات متحده مورد توجه نیستند.انواع دیگر مصالح ساختمانی

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *