تفاوت گرم شدن بیش از حد و سوزاندن فلز

تاثیر دمای بالا در فلزات :

قیمت میلگرد 16 در مشهد

استفاده از یک ماده فلزی هنگام ایجاد یک محصول یا ساختار جدید دارای مزایای زیادی است: مقاومت بالا ، شکل پذیری ، مقاومت ، توانایی مقاومت در برابر محیط و بسیاری موارد دیگر. یکی از مهمترین مزایای فلز توانایی مقاومت در برابر حرارت است. با این حال ، تمام فلزات را می توان تا حد تخریب گرم کرد.

قیمت تیرآهن هاش در تهران

گرم شدن بیش از حد و سوزش از موارد معمول است که ممکن است برای فلزات در دمای بالا اتفاق بیفتد.تفاوت گرم شدن بیش از حد و سوزاندن فلز

 

میلگرد آجدار ۲۰ آناهیتا گیلان A3

فرق بین گرم شدن بیش از حد و سوختن یک فلز چیست؟

قیمت تیرآهن ترک در مشهد

برای درک تفاوت ، ابتدا باید درک هر یک از گرم شدن و سوختن را بدست آورید ، که در زیر توضیح می دهیم.

گرمای بیش از حد چیست؟

گرم شدن بیش از حد یک فلز زمانی اتفاق می افتد که خصوصیات قبلی آن به دلیل بالا رفتن دما مختل شده باشد. شاید بیشترین نگرانی در مورد انشعاب بیش از حد ، تأثیر بر خواص مکانیکی یک فلز باشد. تغییر خصوصیات مکانیکی در نتیجه گرم شدن بیش از حد می تواند منجر به آسیب به اموال ، آسیب رساندن به محیط زیست ، آسیب دیدگی و از بین رفتن زندگی شود.

قیمت پروفیل

گرم شدن بیش از حد می تواند باعث تغییرات مختلفی در خصوصیات مکانیکی فلز شود. نوع تغییر بستگی زیادی به گرم شدن بیش از حد فلز دارد. یک فولاد سخت شده که بیش از حد گرم می شود ممکن است سختی و مقاومت آن از بین برود. این به این دلیل است که گرم شدن بیش از حد باعث تغییر ریزساختار فولاد می شود. گرم شدن بیش از حد می تواند باعث تغییر در خصوصیات مکانیکی سایر فلزات نیز شود. مواد سخت شده در بارش مانند آلومینیوم 6061-T6 در صورت گرم شدن بیش از حد می توانند فرآیندی را تجربه کنند که به آن زیاد می گویند. رسوبات در آلیاژ آلومینیوم می توانند در اثر گرمای بیش از حد رشد کنند ، که در نتیجه آنها بیش از حد بزرگ هستند و نمی توانند دررفتگی را مسدود کنند. بدون رسوب در فلز سخت شده برای رسوب ، مانع از دررفتگی ها می شود ، مقاومت تا حد زیادی کاهش می یابد.گرم شدن بیش از حد می تواند سایر خصوصیات موجود در یک فلز را نیز تغییر دهد.

قیمت ورق آهن امروز

زیبایی شناسی می تواند تأثیر منفی بگذارد. بسیاری از فلزات در اثر گرم شدن بیش از حد تغییر رنگ می دهند. همچنین ، در نتیجه پوشش های فلزی ممکن است آسیب ببینند یا از بین بروند. خصوصیات الکتریکی معمولاً هنگام گرم شدن بیش از حد فلزات تغییر می یابد ، اگرچه معمولاً پس از بازگشت فلز به دمای منظم ، آنها به حالت طبیعی برمی گردند. ابعاد یک فلز همچنین می تواند با گرم شدن موضعی که باعث اعوجاج می شود ، تغییر کند.بسیاری از اثرات گرمازدگی را می توان با عملیات حرارتی بعدی ، به طور کامل کاهش داد یا از بین برد. به عنوان مثال ، یک آلیاژ آلومینیوم سخت شده با رسوب که در اثر گرم شدن بیش از حد کاهش یافته است ، می تواند با عملیات حرارتی اضافی که رسوبات آن را تغییر داده و مانع از دررفتگی ها می شود ، قدرت خود را بازیابی کند. یک فولاد سخت شده که در اثر گرم شدن بیش از حد ضعیف شده است ، می تواند با حرارت دادن و خاموش کردن ، یا از طریق روش دیگری ، ویژگی های مکانیکی آن را بازیابی کند.تفاوت گرم شدن بیش از حد و سوزاندن فلز

آشنایی با قیمت ورق و انواع آن

سوزاندن چیست؟

دیوارهای فلزی

سوختگی زمانی اتفاق می افتد که فلز بیش از حد گرم شود تا جایی که قابل ترمیم نباشد. در حالی که بسیاری از موارد اثرات منفی گرمازدگی را می توان به طور کامل یا حداقل تا حدی معکوس کرد ، اثرات سوختن بسیار ماندگارتر است. این اغلب منجر به ایجاد سازه های فلزی یا اجزایی می شود که باید از بین بروند.دو فرآیند تجزیه کننده معمول وجود دارد که می تواند در هنگام سوختن یک فلز اتفاق بیفتد. یک پدیده رایج که اکسیداسیون بین دانه ای است. اکسیداسیون بین دانه ای ، خوردگی است که در مرز دانه های فلز ایجاد می شود. این امر معمولاً هنگامی اتفاق می افتد که اکسیژن دیگر به عناصر مقاوم در برابر خوردگی متصل نشده و در عوض به عنصری با سرعت خوردگی بیشتر متصل می شود.

مقایسه انواع فولاد ضد زنگ

مثالی از این می تواند فولاد ضد زنگ باشد که کروم آن تخلیه شده است زیرا سوخته است. نتیجه سوختن این است که به جای اکسید کروم ، اکسید آهن تشکیل می شود و فولاد ضد زنگ شروع به تخریب می کند. واقعه دیگری که می تواند هنگام سوختن فلز اتفاق بیفتد ذوب اولیه است.

تماس با ما

ذوب اولیه هنگامی اتفاق می افتد که ذوب برخی از عناصر آلیاژی در مرز دانه های یک آلیاژ فلز اتفاق می افتد ، اما نه همه عناصر. این می تواند منجر به تخلخل و سایر موارد ناپیوستگی شود که با عملیات حرارتی بیشتر قابل ترمیم نیست.تفاوت گرم شدن بیش از حد و سوزاندن فلز

آشنایی با آهن و قیمت آهن