جدول وزنی قیمت میلگرد

قیمت میلگرد

تیرآهن، لوله، نبشی و ناودانی، ورق فولادی و بالاخره میلگرد محصولاتی هستند که هر روز توسط کارخانه های مختلف تولید می شوند و در زمینه های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. هر یک از این محصولات و مقاطع فولادی که البته ممکن است از جنس فلزات دیگر نیز باشند، در نوع خود ویژگی های مختلفی دارند. خصوصیات این محصولات ناشی از جنس مواد سازنده، روش ساخت، روش سردسازی، کارخانه سازنده، عملیات گرمایشی و سرمایشی مختلفی که بر روی آنها انجام شده بستگی دارد. بدیهی است که  نیز بر اساس این خصوصیات متغیر خواهد بود. در هنگام خرید میلگرد و یا هر یک از محصولات نام برده شده فوق، توجه به نکاتی ضروری است. با ما همراه باشید.

قیمت میلگرد

خرید میلگرد به قیمت کارخانه

چرا این جمله اهمیت بالایی دارد. همه مصرف کنندگان و خریداران میلگرد می خواهند که میلگردهایی با قیمت پایین تهیه کنند تا در هزینه های ساخت و ساز به مقدار قابل توجهی صرفه جویی شود؛ اما همیشه شنیده ایم که هرچقدر پول بدهید همانقدر آش می خورید! در واقع این امکان وجود دارد که محصول ارزان کیفیت پایینی داشته باشد. گاهی برخی افراد سودجو محصولات تقلبی و بی کیفیت را وارد بازار می کنند و با قیمت پایین ارائه می دهند. البته این موضوع همیشه صادق نیست که هر محصول ارزان لزوما بی کیفیت و تقلبی باشد.

مزیت خرید از کارخانه یا به قیمت کارخانه این است که در صورتی که شما از کیفیت و اصالت محصول اطمینان داشته باشید می توانید بدون پرداخت هزینه های واسطه گری، مستقیم از کارخانه تهیه کنید و هزینه پایین تری نیز پرداخت کنید.

اما خرید از کارخانه به سادگی میسر نیست. معمولا کارخانه ها در حجم بالا محصولات خود را به فروش می رسانند؛ بنابراین اگر شما مصرف کننده خرد هستید نمی توانید با قیمت کارخانه از کارخانه خرید کنید. البته این کار توسط برخی تامین کنندگان آهن انجام می شود که می توانید لیست این تامین کنندگان و آهن فروشان را در اینترنت پیدا کنید.

قیمت میلگرد آهن رسان

انواع میلگرد به این معنی است که شما اشکال و انواع مختلفی از یک محصول دارید که در برخی ویژگی ها با هم متفاوت هستند. انواع میلگردها در خصوصیات مکانیکی، شیمیایی و فیزیکی با هم فرق دارند. همین تفاوت ها باعث می شود تا قیمت میلگرد نیز بر اساس هر نوع متفاوت باشد. این تفاوت در ویژگی در نهایت به تفاوت در کاربرد می انجامد. مواد سازنده مهم ترین موردی است که باعث تفاوت در قیمت می شود. بهعنوان مثال میلگرد ساده فولاد کربنی در مقایسه با میلگرد استیل ضد زنگ قطعا ارزان تر است.

انواع مختلف میلگرد

همانطور که قبلا بیان شد میلگرد محصولی است که انواع مختلفی از آن در بازار پیدا می شود. شما به عنوان مصرف کننده و خریدار میلگرد باید بدانید کدام نوع به درد کار شما می خورد و کدام نوع می تواند حداقل نیاز های شما را برآورده سازد. ابتدا باید این محصول فولادی را به خوبی بشناسید و با کاربرد و خصوصیات آن آشنا شوید. برای آشنایی بهتر با میل گرد و انواع آن، مهم ترین دسته بندی های این محصول را معرفی می کنیم.

از نظر ظاهر

اگر به شکل ظاهری میله های فولادی نگاه کنید دو شکل کلی را خواهید دید. میلگردها یا ساده هستند و یا آجدار. به میله هایی با سطح صاف میلگرد ساده یا نرم گفته می شود و به میلگردهایی که در سطح آنها آج ها و برآمدگی هایی به شکل های مارپیچی، دوکی یا ترکیبی دیده می شود، میلکردآجدار گفته می شود که بر اساس نوع آج در سه نوع ساخته می شود.

برای ساخت میلگرد آجدار آن را در مرحله آخر و قبل از خروج از خط تولید توسط دستگاه های آج زنی به شکل آجدار تبدیل می کنند.

همانطور که می دانید کاربرد مهم و اصلی میلگرد برای افزایش مقاومت کششی بتن است. برای این مورد میلگرد آجدار بهتر و مناسب تر است. در حالی که میزان مقاومت و استحکام میلگردهای آجدار بهتر از میلگردهای ساده است، قابلیت جوشکاری و شکل پذیری میلگرد ساده بهتر می باشد؛ بنابراین مشخصات میلگرد کاربرد آن را تعیین می کند؛ و نیاز صنعت منجر به تولید انواع میلگرد می شود.

از نظر روش تولید

روش تولید بر مشخصات نهایی محصول اثر می گذارد. دو روش اصلی برای ساخت میلگرد در کارخانه ها وجود دارد. این دو روش در نحوه سرد کردن با هم متفاوت هستند. در روش اول که به آن روش آلیاژی گفته می شود، برای ساخت میلگرد با کیفیت فروآلیاژهای مختلفی را بع ترکیب شیمیایی فولاد می افزایند یا خصوصیات مورد نظر را به دست آورد. افزودن فروآلیاژها به این معنی است که عناصری مثل کروم، نیکل و… را به آلیاژ فولاد اضافه می کنند تا استحکام، مقاومت در برابر خوردگی و ویژگی های خوب دیگر را در فولاد ایجاد کنند. سپس با این فولاد تقویت شده و در اصطلاح با این آلیاژ فولاد محصولاتی مثل میلگرد می سازند. بعد از اینکه محصولی مثل میلگرد به شکل نهایی خود رسید، آن را در دمای اتاق و به آرامی سرد می کنند.

روش دوم که به آن ترمکس می گویند به این صورت است که برای ساخت میلگرد از فولادی با کیفیت و تقویت شده استفاده نمی شود و برای افزایش کیفیت و استحکام میلگرد تولید شده، در هنگام سرد کردن آن را از درون لوله های آب عبور می دهند تا به سرعت سرد شود. این سرد کردن ناگهانی باعث می شود تا سطح و لایه بیرونی میلگرد سخت شود در حالی که مغز آن هنوز نرم است و استحکام بالایی ندارد.

استفاده از میلگردهایی که به روش ترمکس ساخته می شوند در مواردی که احتمال بروز زمین لرزه و وارد آمدن نیروها و فشارهای مشابه وجود دارد، توصیه نمی شود. باید در هنگام خرید میلگرد به روش ساخت میلگرد توجه کنید و دقیقاً بدانید محصولی که خریداری می کنید چه مشخصه هایی دارد. در غیر اینصورت ممکن است در اثر استفاده نابجا و غیر استاندارد متحمل خسارت ها و ضررهای جانی و مالی زیادی شوید.

آشنایی با میلگرد

از نظر جنس

فلزات مختلف ویژگی‌های متفاوتی دارند. این تفاوت ها و قابلیت ها باعث می شود تا برای ساخت محصولی پر کاربرد مثل میلگرد از انواع فلزات پرکاربرد نیز استفاده شود. به عنوان مثال یکی از ضعف های اصلی میلگردهای فولاد کربنی (فولادی معمولی) این است که در مجاورت با اکسیژن و رطوبت دچار خوردگی و زنگ زدگی می شوند. وقتی میلگرد زنگ بزند مطمئناً باعث ترک خوردن بتن شده و به تخریب سازه می انجامد. به همین دلیل میلگردهای ضد زنگ ابداع شدند تا این ضعف را جبران کنند. میلگرد ضد زنگ می تواند از جنس آلیاژ فولاد ضد زنگ ساخته شود یا می تواند از جنس آلومینیوم باشد. البته می دانید که استحکام و مقاومت فولاد نسبت به آلومینیوم بیشتر است، بنابراین علاوه بر قابلیت مقاومت در برابر خوردگی ویژگی های دیگری نیز در یک فلز ممکن است وجود داشته باشد که آن را کاندید استفاده در یک پروژه نماید. البته روش های زیادی برای ضد زنگ بودن یک میلگرد وجود دارد که در مقالات همین سایت می توانید در مورد آن مطالعه کنید.به طور کلی انواع مختلف میلگرد بر اساس جنس شامل میلگرد فولاد کربنی، فولاد استنلس استیل، آلومینیومی، میلگرد گالوانیزه، میلگرد با پوشش اپوکسی، میلگرد فایبر گلاس، میلگرد کامپوزیت و … است.

میله فولادی

محاسبه وزن میلگرد با اپلیکیشن آهن رسان  www.ahanresan.ir قیمت و وزن میلگرد ظفر بناب جدول وزن میلگرد جدول وزن میلگرد pdf وزن میلگرد ۱۶ نرم افزار محاسبه وزن میلگرد وزن میلگرد 8 اشتال وزن میلگرد شاهین بناب در کانال تلگرامی آهن رسان   وزن میلگرد جدول اشتال جدول وزن میلگرد pdf فرمول محاسبه وزن میلگرد جدول وزن میلگرد راد همدان جدول وزن میلگرد آناهیتا گیلان جدول وزن میلگرد هشترود محاسبه وزن میلگرد آنلاین با فرم استعلام فوری آهن رسان وزن میلگرد شاهین بناب جدول وزن میلگرد ظفر بناب وزن میلگرد جدول اشتال قیمت و وزن میلگرد ظفر بناب قیمت میلگرد در بنگاه اصفهان جدول وزن میلگرد pdf جدول وزن میلگرد میانه جدول وزن میلگرد راد همدان قیمت میلگرد آذر 99  وزن میلگرد جدول اشتال قیمت میلگرد سایز 8 جدول وزن میلگرد pdf محاسبه وزن میلگرد قیمت میلگرد بناب قیمت میلگرد امروز قیمت میلگرد ۱۶ وزن میلگرد ۱۶ جدول وزن قوطی پروفیل قیمت پروفیل آهن رسان جدول وزن نبشی جدول وزن آهننرم افزار محاسبه وزن اهن الات وزن میلگرد و نبشی محاسبه آنلاین وزن آهن قیمت میلگرد در تنکابن با آهن رسان امکان پذیر می باشد.

کاربرد میلگرد آهن رسان

مهم‌ترین کاربرد میلگرد در مسلح کردن و تقویت بتن است. بتن در برابر نیرهای کششی و خمشی ضعیف است و دچار ترک خوردگی می شود. آرماتور بندی و بتن ریزی بر روی میلگردهای شبکه بندی شده باعث افزایش استحکام کششی بتن می شود و در نتیجه استحکام سازه را افزایش می دهند.