قوی ترین نوع فلزات را بشناسیم

 انواع مختلف مقاومت فلزی

قیمت میلگرد 16 در مشهد

مقاومت کیفیت مهمی در استفاده از فلزات است. این امر به ویژه در ساخت و ساز ، حمل و نقل ، صنایع سنگین و ساخت ابزار بیشتر صدق می کند. آلیاژهای فلز اغلب به شکل خالص خود از فلز قویتر هستند. در بحث در مورد قوی ترین فلزات ، ابتدا باید منظور از قدرت را در نظر بگیریم.قوی ترین نوع فلزات را بشناسیم 

میلگرد آجدار ۲۰ بافق یزد A3

تعدادی از اندازه گیری های مختلف مقاومت فلز وجود دارد:

قیمت تیرآهن هاش در تهران

  1. مقاومت عملکرد کمترین تنش را اندازه گیری می کند که منجر به تغییر شکل دائمی می شود.
  2. مقاومت فشاری میزان فشار فشاری را که باعث نقص می شود اندازه گیری می کند.
  3. مقاومت کششی میزان استرس کششی را که باعث نقص می شود اندازه گیری می کند.
  4. مقاومت ضربه میزان انرژی ضربه ای را که باعث شکستگی می شود اندازه گیری می کند.
  5. اهمیت انواع مختلف مقاومت به استفاده مورد نظر از فلز بستگی دارد.

قوی ترین فلزات کدامند؟

قیمت تیرآهن ترک در مشهد

تعدادی فلز وجود دارد که می توان آنها را “قوی ترین” دانست. البته ، این بستگی زیادی به کاربرد فلز دارد. نکته دیگر آلیاژهای مختلفی است که می تواند با هر فلز تشکیل شود.

انواع و قیمت ناودانی

چهار فلز به عنوان قوی ترین برجسته می شوند:

قیمت تیرآهن ترک در مشهد

فولاد آلیاژی :

از آهن و کربن است که اغلب در ترکیب با عناصر دیگر است. با حرارت دادن سنگ آهن در کوره هایی که ناخالصی ها از بین می روند و کربن به آن اضافه می شود ، ساخته می شود. آهن خام شکل پذیر و ضعیف است ، اما افزودن عناصر دیگر مانند منگنز ، نیوبیوم یا وانادیوم باعث استحکام و سختی فولاد می شود. با این حال ، لازم به یادآوری است که این عناصر اضافی بر سایر خصوصیات مانند مقاومت و شکل پذیری نیز تأثیر می گذارد.

قیمت ورق سیاه 6 میل

فولاد:

یکی از متداول ترین مواد در دنیای مدرن است – هر ساله بیش از 1.3 میلیارد تن فولاد تولید می شود. این در صنایع حمل و نقل ، زیرساخت ها ، ساختمان و سلاح به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد. بیشتر ساختمان های بزرگ مدرن – از جمله آسمان خراش ها ، فرودگاه ها و پل ها – توسط سازه های فلزی نگه داشته می شوند. در صنعت خودروسازی ، فولاد هنوز ماده اصلی است ، اگرچه آلومینیوم به طور فزاینده ای محبوب است.

کار با فولاد ضد زنگ سازه ای

از فولاد در موارد کوچکتر مانند پیچ ​​، میخ و وسایل آشپزخانه نیز استفاده می شود.فولاد ضد زنگ آلیاژی مقاوم در برابر خوردگی است که حداقل دارای 11٪ کروم است.قوی ترین نوع فلزات را بشناسیم 

آشنایی با آهن و قیمت آهن

فولادهای ابزار :

با تنگستن و کبالت آلیاژ می شوند و از نظر سختی قابل توجه هستند. فولاد ابزار می تواند یک لبه برش تیز را حفظ کند و در محورها و مته ها استفاده می شود.

فولاد مارژینگ با نیکل:

عناصر دیگر آلیاژ می شود. محتوای کربن کمی دارد و بسیار قوی است. از فولاد ماراژینگ در پوست موشک و موشک ، سانتریفیوژهای گازی برای غنی سازی اورانیوم و تیغه های شمشیربازی استفاده می شود.

تیتانیوم:

تیتانیوم یک فلز رنگ نقره ای با چگالی کم و مقاومت بالا است. این دارای بالاترین نسبت کشش به چگالی نسبت سایر عناصر فلزی است. با این حال ، این سختی به عنوان برخی از انواع فولاد گرم شده نیست.تیتانیوم معمولاً با طیف وسیعی از عناصر از جمله آهن ، آلومینیوم و وانادیوم آلیاژ می شود. آلیاژهای تیتانیوم قوی و سبک هستند و آنها را برای کاربردهای خودرو ، هوا فضا ، نظامی و صنعتی ایده آل می کند. دو سوم کل فلز تیتانیوم تولید شده برای قطعات هواپیما استفاده می شود. تیتانیوم همچنین در برابر خوردگی آب دریا بسیار مقاوم است و آن را برای شاخه های پروانه و تقلب و همچنین چاقوهای غواص مناسب می کند.

تنگستن :

فولاد در ساختمان سازی

تنگستن فلزی نادر است که به صورت ترکیبات شیمیایی در زمین یافت می شود. دارای رنگ خاکستری فلزی ، شکننده و سخت کار است. اگر به خالص ترین شکل تصفیه شود ، سختی آن بیشتر از بیشتر فولادها است. از بین تمام فلزات خالص ، تنگستن بیشترین نقطه ذوب ، کمترین فشار بخار و بیشترین مقاومت کششی را دارد. کمترین ضریب انبساط حرارتی در بین فلزات خالص را دارد.مقاومت آلیاژ تنگستن با آلیاژ آن با فولاد بسیار افزایش می یابد.حدود نیمی از تنگستن برای تولید مواد سخت ، عمدتا کاربید تنگستن استفاده می شود. از کاربید تنگستن برای ساخت چاقو ، مته ، اره گرد و ماشین تراش استفاده می شود. صنایع فلزکاری ، معدن ، ساخت و ساز و نفت عمدتا به ابزارهای کاربید تنگستن متکی هستند. از تنگستن برای ساخت آلیاژها نیز استفاده می شود. نقطه ذوب بالای تنگستن آن را برای ساخت موشک و موشک ایده آل می کند.قوی ترین نوع فلزات را بشناسیم 

آشنایی با لوله و انواع آن

اینکونل :

اینکونل نوعی سوپرآلیاژ نیکل-کروم آستنیت است. این با مقاومت بالا که در دماهای بالا کاهش نمی یابد ، متمایز می شود. همچنین بسیار اکسید شده و در برابر خوردگی مقاوم است.خصوصیات Inconel آن را برای سرویس دهی در محیط های شدید مناسب می کند. معمولاً در پره های توربین گاز ، شافت موتور پمپ چاه ، کارخانه های فرآوری شیمیایی و راکتورهای آب تحت فشار هسته ای استفاده می شود.