قیمت تیرآهن هاش در تهران

در اسکلت ساختمان تیراهن های زیادی را می توانید مشاهده کنید که به صورت عمودی، افقی و مورب در قسمت های مختلف آن استفاده شده اند. تیرآهن در سایزها و استانداردهای گوناگونی ساخته می شود. انواع تیرآهن معمولی، تیرآهن هاش، تیر فرعی، تیر اصلی، شاه تیر، خرپا، تیرچه و .. در ساختمان سازی استفاده می شود. در این نوشته می خواهیم به طور کامل در مورد تیر بال پهن فولادی حرف بزنیم و به قیمت تیرآهن هاش در تهران نیز اشاره کنیم. با ما همراه باشید.

وقتی قرار باشد یک ساختمان را با سرعت بیشتری ساخت و پیشرف آن را در مدت کوتاهی مشاهده کرد، استفاده از مصالح پیش ساخته بسیار اهمیت دارد. تیرآهن در این مورد فوق العاده مفید است. در آماده سازی اسکلت فلزی ساختمان ها، قیمت تیرآهن در تهران  ها حرف اول را می زنند، این محصولات به راحتی به هم متصل می شوند، می توان ان ها را بعد از اتصال از هم جدا کرد و دوباره استفاده نمود. به علاوه می توان از تیرآهن استوک که از تخریب سازه به دست آمده اند نیز استفاده کرد.قیمت تیرآهن هاش در تهران

معمولا در ساختمان ها از تیرآهن و محصولات فولادی و فلزی جدید و استاندارد استفاده می شود. اما در بعضی مواقع می توان از محصولات استوک نیز استفاده نمود زیرا آهن و محصولات آهنی معمولا مقاومت، استحکام و ویژگی های فنی بالایی دارند و می توان آن ها را تحت شرایط خاصی بارها و بارها به کار برد.

معرفی انواع تیرآهن

تیرآهن از نظر روش ساخت، استاندارد، کیفیت، سایز، جنس و مدل چندین نوع دارد که هر یک بر اساس خصوصیاتی که دارد در محل و مورد به خصوصی مورد استفاده قرار می گیرد. تیرآهن یک شکل کلی و رایج دارد که به آن تیرآهن معمولی یا I گفته می شود.

دلیل این نامگذاری شکل سطح مقطع آن است. تیر معمولی دو مدل متفاوت دارد. نوع اروپایی که با علامت IPE مشخص می شود و نوعی که با استاندارد چین و روسیه ساخته می شود و با علامت INP شناخته می شود. تیراروپایی به این صورت است که ضخامت بال های آن از ابتدا تا انتهای برابر است و در محل اتصال بال ها به جان، زاویه قائمه ایجاد می شود در حالی که در تیرآهن نوع INP این قسمت به صورت انحنا و ضخامت بال ها از ابتدا به انتخا از زیاد به کم تغییر می کند.

مدلهای مختلف تیرآهن

·        تیرآهن معمولی با استاندارد اروپایی IPE

·        تیراهن معمولی با استاندارد چین و روسیه INP

·        تیرآهن هاش یا بال پهن IPB

·        تیرآهن لانه زنبوری CPE

تیرآهن نوع دیگری نیز ساخته می شود که در آن اندازه جان با اندازه بال ها با هم برابر است در واقع مشاهده می شود که عرض و پهنای بال ها زیاد است که باعث شده آن را تیر بال پهن یا عریض بنامند و به خاطر شباهت سطح مقطع آن به حرف H، به این نوع تیر فولادی، تیرآهن هاش یا هش یا تیرآهن H می گویند.

میزان مقاومت و استحکام، دوام و طول عمر تیر هاش بیشتر از نوع معمولی است بنابراین در سازه های بسیار بزرگ و عظیم، در دهانه های بزرگ، در ابزارها، ماشین آلات و تجهیزات سنگین از آن استفاده می شود. تیؤاهن هاش در طول های خیلی بزرگ هم ساخته می شود در حالی که تیر معمولی تا اندازه های معینی ساخته می شود و بزرگ تر آن استاندارد نیست زیرا در اثر قرار گرفتن تحت بارهای وارده کمانش می کند و امکان شکستن آن بالا می رود.

یک نوع دیگری از تیراهن ساخته می شود که آن را به خاطر داشتن سوراخ ها و حفره های شش ضلعی و شباهتی که به مدل کندو زنبور دارد، تیرآهن لانه زنبوری می نامند. این محصول ارزان تر است زیرا سبک تر است. برای ساخت آن دقت و تخصص جوشکاری لازم است زیرا استحکام و مقاوت آن تا حد زیادی به کیفیت جوشکاری آن وابسته است.قیمت تیرآهن هاش در تهران

کارخانه های تولیدکننده آن

تیرآهن در ایران توسط کارخانه های متعددی ساخته می شود. هر کارخانه استانداردهای خاصی را برای تولید در پیش می گیرد. در این میان برخی کارخانه ها معرف تر هستند و قیمت محصولاتشان نیز کمی بالاتر از سایرین می باشد. دلایل زیادی برای این تفاوت قیمت ها وجود دارد، از ارزش برند گرفته تا کیفیت و آنالیز محصول نهایی.  کارخانه ذوب آهن اصفهان شهرت بالایی دارد. محصولات آن تطابق بالایی با استانداردها دارد. کارخانه های دیگر شامل:

·        ذوب آهن اصفهان

·        کرمانشاه

·        ناب تبریز

·        شاهین بناب

·        ظفر بناب

·        اهواز

·        و..

قیمت هاش

سبک قیمت هاش 28 قیمت ipb 400 مشخصات تیرآهن هاش در وب سایت آهن رسان وزن تیرآهن بال پهن قیمت تیراهن قیمت هاش سنگین تفاوت تیرآهن و هاش قیمت هاش تفاوت تیرآهن و هاش قیمت هاش سبک مشخصات تیرآهن هاش قیمت هاش 28 قیمت هاش سنگین قیمت تیرآهن 300 قیمت تیرآهن 40 تفاوت تیرآهن و هاش قیمت هاش 28 قیمت هاش سبک قیمت تیرآهن کرمانشاه در ارومیه مشخصات تیرآهن هاش قیمت تیرآهن ۲۰ اصفهان در وب سایت آهن رسان به نشانی www.ahanresan.irقیمت تیرآهن 40 قیمت تیر آهن 16 قیمت میلگرد در آبان ۹۸ قیمت میلگرد در بنگاه اصفهان کانال قیمت پروفیل لیست آهن فروش اصفهان قیمت تیرآهن اصفهان کارخانه قیمت آهن قیمت روز آهن 14 اصفهان در مشهد قیمت اتصالات آهن تهران جهت اسکلت فلزی در کانال قیمت گذاری آهن رسان بارگذاری شده است.

خرید تیرآهن بال پهن داخلی

برای خرید و فروش تیرآهن در بازار معیارهای زیادی وجود دارد. فاکتورها و عوامل تعیین کننده قیمت زیادی هم وجود دارد. باید وزن محصول محاسبه شود، ویژگی های فنی آن مشخص گردد، استاندارد ساخت و کارخانه سازنده نیز معلوم باشد. بازار آهن و قیمت تیرآهن علاوه بر موارد گفته شده فوق تحت تاثیر قیمت نفت و دلار، مواد اولیه، سوخت و حمل نقل است. گاهی مناسبت ها و اتفاقات مهم سیاسی نیز بر آن تاثیر می گذارد همچینین میزان عرضه و تقاضا در بازار نیر بی تاثیر نیست.قیمت تیرآهن هاش در تهران