قیمت میلگرد 16 در مشهد

میلگرد آجدار 16 ، میلگرد (آجدار) یک میله فولادی می باشدکه در سازه های بتنی برای ایجاد مقاومت در برابر نیروی برشی و لنگر خمشی استفاده می شود. قیمت میلگرد 16 در مشهد

میلگرد استاندارد های متفاوتی در تولید دارد :

      استاندارد  :A1

این سبک تولید میلگرد صاف و دارای نقطه مقاومت تسلیم 2300 سانتی متر مربع و مقاومت کششی 3800 بر سانتی متر مربع است .


استاندارد :A2

این سبک  میلگرد آجدار و دارای نقطه مقاومت تسلیم 3000 سانتی متر مربع و مقاومت کششی 5000 بر سانتی متر مربع است.


استاندارد فولاد :A3

این سبک میلگرد آجدار و دارای نقطه مقاومت تسلیم 4000 سانتی متر مربع و مقاومت کششی 6000 بر سانتی متر مربع است.

قیمت میلگرد 16 کارخانه ذوب آهن اصفهان

میلگرد 16 یک نوع میلگرد آجدار استاندارد A3  می باشد .

میلگرد ها در استاندارهای متفاوتی تولید می شوند و طبق استاندارد در دسته های مختلف طبقه بندی می شوند که این دسته بندی براساس خواص مکانیکی فولادها انجام می گیرد در ایران یکی از کارخانه جات تولید فولاد که از جمله برترین کارخانه جات داخلی در این حوزه می باشد. قیمت میلگرد در مشهد  کارخانه ذوب آهن اصفهان می باشد که از استاندارد روسیه برای ساخت میلگردهای خود استفاده می کند .

خرید میلگرد 16 آهن رسان :

آلیاژهای استفاده شده در ساخت میلگرد نوع و کاربردآن را هم مشخص می کند میلگرد16 که ضخامت آن 16 می باشد . از رده استاندارد A3 می باشد و خود نیز به دو دسته ساده و آجدار تقسیم می شود ، از میلگرد 16 در ساخت بتن و ساختمان سازی استفاده می شود و با توجه به این که میلگرد در ساختمان سازی و پایه گذاری ستون ها نقش اساسی را ایفا می کند از آن جهت که فشارو نیروهای وارده بر ساز را خنثی می کند از این جهت تعداد میلگرد هایی که در سازه به کاربرده می شود با توجه به نوع و نیاز پروژه متفاوت می باشد . به طور معمول از میلگرد  سایز 16 در کارهای صنعتی و ساخت و ساز استفاده می شود .

میلگرد (Rebar) یا آرماتور فولادی (Steel Armature)، میله‌های فلزی بلند و ناصافی می باشند  که از مهم‌ترین ارکان ها در ساخت و ساز به حساب می آید . جمله ای وجود دارد که می گوید میلگرد ها به وجود آمده اند سازه ها را  سرپا نگه دارند بتن نیروی فشار وارده بر سازه را  به خوبی تحمل می کند اما در مواجه با برابر نیروهای کششی مقاومت بسیار کمی دارد . همانند نیروهای از جمله رانش زمین ،و نیروهای لنگر خمشی و برشی که این نیروها را خنثی کرده و از سازه محافظت می کند .قیمت میلگرد 16 در مشهد

انواع میلگرد ها شامل :

1.       ملیگرد اروپایی

2.       میلگرد فولاد کربن دار

3.       میلگرد گالوانیزه

4.       میلگرد اپوکسی پوشش داده شده

5.       میلگرد فایبر گلاس پیلمر و ضد زنگ

دلایل استفاده از میلگرد در صنعت ساختمان سازی

در صنعت ساختمان سازی  برای افزایش استحکام کششی و پیچشی بتن ها از میلگردهای آجدار استفاده می شود زیرا سازه های بتنی به تنهایی قابلیت آسیب پذیری را دارد برخلاف مقاومت فشاری بالایی که دارد از مقاومت کششی و پیچشی نسبتا ضعیفی برخورد است .

انواع کاربرد میلگردها : میلگرد ها در شکل ها و طرح بندی های مختلفی برای در سازه های بتنی مورد استفاده قرار می گیرد.

خواص میکانیکی میلگرد ها :

تنش تسلیم :  تنش تسلیم حداکثر نیرویی است که به میلگرد وارد شده  و باعث تغییر شکل آن می شود اما نه بصورت دائم به عنوان مثال اگر مقدار نیرویی که به میلگرد وارد می شود بیش از حد معمول باشد میلگرد به حالت اولیه بر نمی گردد . در طراحی سازه ها ملاک انتخاب میلگرد مقدار تنش تسلیم  می باشد و در نام گذاری میلگرد ها نقش اساسی دارد .

میلگرد اروپایی : ساختار تولید میلگرد اروپایی بر پایه منگنز است ، که جنس مقاومی دارد و یکی از ویژگی های بارز این نوع میلگرد خاصیت خم شوندگی آن می باشد . اما به طور معمول و درگرو تجربیات مخاطبان این صنعت استفاده از این نوع میلگرد در مناطقی که رانش زمین بسیار است و سازه هایی که طرح یکپارچه ای برای ساخت دارند توصیه نمی شود .

 

میلگرد با فولا د کربن دار : میلگرد کربن دار بهترین نوع این فلز از لحاظ قدرت و استحکام کششی می باشد . نام دیگر این میلگرد ((نوار سیاه ))  که مهمترین  سستی که این نوع میلگرد دارد این است که در برابر رطوبت مقاومتی  ندارد و  خیلی زود دچار فرسایش و زنگ زدگی می شود در  مناطقی که رطوبت بالایی دارند و در معرض اشباع آب قرار دارند مناسب نیست .

 

میلگرد گالوانیزه : خصوصیت مطلوب میلگرد گالوانیزه مقاومت 40 درصدی است که در برابر نیروی های خوردگی که به آن وارد می شود دارد و نتیجه آسیب پذیری کمتری نسبت دیگر میلگرد ها دارد و همین سبب محبوبیت و ارزش بیشتر این فلز شده است .قیمت میلگرد 16 در مشهد

 

میلگرد اپوکسی یا پوشش داده شده : ساختار تولید این میلگرد همانند میلگرد سیاه است که با اپوکسی پوشش داده شده است . مقاومت این فلز نیز بطور نسبی مانند میلگرد سیاه می باشد  ولی در مقایسه با خوردگی  70تا1700 برابر و  در همچنین در مقابله با زنگ زدگی مقاوم تر است.قیمت میلگرد 16 در مشهد

میلگرد فایبر گلاس پلیمر(FRP):

یکی از  محبوب ترین و پر استفاده ترین نوع میلگرد در صنعت ساخت و ساز  می باشد . کار با این جنس میلگرد راحت است زیرا در حین کار به راحتی خم می شود ، به این جنس میلگرد تقویت کننده بتون هم گفته می شود زیرا 1500 برابر مقاومت بیشتری در مقابله با حوادث به نسبت دیگر میلگرد ها دارد . جنس این محصول از کامپوزیت می باشد  و توصیه می شود که در مناطقی که در مجاورت و تحت تاثییر میدان های الکترونیکی هستند مورد استفاده قرار نگیرد، از میلگرد FRP  می توان در طراحی و ساخت دال ها ، تونل ها ، فوندانسیون ها و… استفاده کرد .

قیمت میلگرد 8 ساده

در مشهد در وب سایت آهن رسان به نشانی www.ahanresan.ir قیمت میلگرد امروز قیمت میلگرد دیروز و امروز قیمت میلگرد ساده مشهد وزن و قیمت میلگرد نیشابور قیمت میلگرد نیشابور در تهران قیمت میلگرد نیشابور امروز قیمت اهن در مشهد حسینی قیمت میلگرد مشهد قیمت میلگرد دیروز و امروز قیمت میلگرد نیشابور در مشهد قیمت میلگرد 8 ساده در مشهد قیمت روز آهن 14 اصفهان قیمت آهن در انبار مشهد قیمت آهن در مشهد در کانال تلگرامی آهن رسان قیمت آهن اصفهان امروز قیمت میلگرد اصفهان امروز لیست آهن فروش اصفهان قیمت آهن اصفهان امروز قیمت قوطی آهن قیمت آهن ۱۴ اصفهان آهن آلات هاشمی اصفهان شماره تلفن اهن الات اصفهان قیمت روز آهن 14 اصفهان در مشهد قیمت میلگرد سایز 8 قیمت آهن اصفهان امروز آهن آنلاین قیمت آهن در مشهد قیمت آهن کیلویی قیمت آهن اهواز قیمت پروفیل قیمت اهن در کانال قیمت گذاری آهن رسان بارگذاری شده است.

میلگرد فولادی ضد زنگ : میلگرد فولادی ضد زنگ یکی از گران ترین نوع میلگرد های موجود در  بازار است ، و از آن به نام موارد خاص و پر هزینه یاد می شود .قیمت میلگرد 16 در مشهد