قیمت ورق آهن امروز

ورق آهنی چگونه تولید می‌شود؟ ورق فلزی چیست؟ به مقاطع فلزی مسطح که از آهن و فولاد ساخته می‌شود، ورق فلزی (ورق آهنی) گفته می‌شود. برای ساخت ورق فلزی از شمش‌های فولاد و یا آهنی استفاده می‌شود که در کارگاه‌ها تحت عملیات و فرایندهایی قرارگرفته و به ورق فلزی تبدیل می‌شود. ورق‌ها با توجه به ضخامت، سایز و جنس آن‌ها در انواع مختلفی تقسیم‌بندی می‌شوند. قیمت ورق آهن امروز را در سایت ببینید.ورق فلزی در صنایع مختلف کاربردهای زیادی دارد. ازجمله کاربردهای انواع ورق در صنایع خودروسازی، لوازم‌خانگی، ساختمان‌سازی و … است.

روش ساخت ورق آهن

تولید و ساخت ورق فلزی به روش نوردکاری انجام می‌شود.

میلگرد آجدار ۳۲ قائم A3

 

فرایند نوردکاری چیست؟ نورد به یک سری فرایند گفته می‌شود که در آن شمش فولادی (آهنی و…) در کوره‌ها حرارت دیده، با غلتک‌ها و دستگاه‌های مختلف طول و ضخامت آن‌ها تغییر می‌کند و به شکل نهایی تبدیل‌شده و از خط تولید خارج می‌شود. به این روش نورد گرم گفته می‌شود. قیمت ورق در روش نورد سرد، محصول پس از خروج از فرایند نورد گرم در دمای اتاق سرد شده و دوباره با غلتک‌ها و دستگاه‌های مختلف طول و ضخامت آن تغییر داده می‌شود.

برای کسب اطلاعات کامل در مورد روش‌های نوردکاری مقالات وبلاگ را بخوانید قیمت ورق آهن امروز

برای ساخت ورق، شمش (فولادی) را در کوره به حالت مذاب و خمیری درمی‌آورند، سپس آن را از میان غلتک‌های مختلف عبور داده تا از ضخامت آن کم شود. بسته به اینکه از روش نورد سرد استفاده شود یا از روش نورد گرم، ورق‌های فولادی مختلفی تولید می‌شود.

به ورق فولادی که از نوردکاری گرم تولید شود ورق سیاه و به ورق فولادی که از نورد سرد تولید می‌شود ورق روغنی می‌گویند.

انواع ورق‌های فلزی دیگری نیز ساخته می‌شوند که در ادامه معرفی می‌کنیم. با ما همراه باشید.

انواع ورق آهنی

برای اطلاع از جزئیات هر نوع ورق با ما همراه باشید. قیمت ورق آهن امروز

پروسه تولید ورق فلزی:

اگر بخواهیم از صفرتا صد فرایند تولید ورق فلزی را توضیح دهیم به این صورت است: