قیمت پروفیل

در حال حاضر می‌توان گفت یکی از بزرگ‌ترین تجارت‌های دنیا مربوط به صنعت ساخت و ساز ساختمان است. در پروژه‌های ساختمانی از مواد اولیه مختلفی استفاده می‌شود که هر کدام می‌تواند تاثیر به سزایی در استحکام و مقاومت  آن داشته باشد و هم چنین تاثیر زیادی در  قیمت یک ساختمان داشته باشد. پروفیل را می‌توان یکی از مهم‌ترین موارد مورد استفاده در صنعت ساختمان به حساب آورد. این محصولات دارای انواع مختلفی هستند، آگاه شدن از انواع آن باعث می‌شود که شما بتوانید بدون درگیری و مشغولی نوع مورد نظر خود را انتخاب کنید.

پروفیل آهن رسان  چیست و چه کاربردی می‌تواند داشته باشد؟

در حالت کلی می‌توان گفت استفاده از واژه profile زمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد که برای مقطعی معین و ثابت بخوایم استفاده کنیم. از این ماده برای ساخت موارد مختلفی در ساختمان مورد استفاده قرار می‌گیرد که به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم.

قیمت پروفیل

انواع profile موجود در ساختمان

این ماده را می‌توان به دو نوع باز و بسته تقسیم بندی کرد. هر یک از این دو مورد دارای کاربردهای مختلفی هستند که در ادامه به بررسی هر یک از آن‌ها خواهیم پرداخت.

پروفیل باز چیست و چه کاربردی دارد؟

در صنعت گاهی اوقات ما نیاز به قطرهای مختلفی داریم. در این مواقع ما از این نوع ماده استفاده می‌کنیم. به عنوان مثال برای ساخت مواردی چون تیر آهن، میلگرد، هاش و مواردی از این دست چون نیاز به قطرهای مختلفی داریم به همین دلیل از این نوع باز استفاده می‌شود. لازم به توضیح است که در این نوع ما با چندین profile رو به رو هستیم که یکی از شناخته شده‌ترین نمونه‌های آن را می‌توان با سطح مقطع ضد شکل (z) دانست. از این محصول برای ساخت مواردی استفاده می‌شود که نیاز به سطح‌های بزرگی‌تری داریم.

به عنوان مثال اگر قصد داشته باشید برای سقف سالن‌های ورزشی یا پارکینگ‌ها پوششی داشته باشیم از این ماده اولیه استفاده می‌شود. اگر میزان سطح مقطع کوچک‌تر باشد برای مواردی مانند درب یا پنجره‌هایی استفاده می‌شود که نیاز به قطر بزرگی نداشته باشد.

پروفیل بسته چیست و چه کاربردی دارد؟

سطح مقطع این دسته از مواد بسیار کمتر از نوع قبلی است. این دسته از محصولات مورد استفاده در صنعت ساختمان نسبت به نوع قبلی کاربرد کمتری در ساختمان سازی دارد. از این نوع عموما برای ساخت درب یا پنجره استفاده می‌شود.

چه انواعی در بازار موجود است؟

این ماده‌های مورد استفاده در ساختمان‌ها خود داری انواع مختلفی هستند. یک نوع دسته بندی رایج و مهمی که عموما برای خرید پروفیل مورد استفاده قرار می‌گیرد، دسته بندی بر اساس نوع استفاده است. به عنوان مثال دسته‌ای از این محصولات در صنعت ساختمان مورد استفاده قرار می‌گیرند. دسته‌ای دیگر در صنایع نظامی مورد استفاده قرار می‌گیرند. در ادامه قصد داریم در رابطه با این تقسیم بندی اطلاعاتی را بیان کنیم.

پروفیل‌های صنعتی کدامند و در چه محل‌هایی از آن‌ها استفاده می‌شود؟

یکی از گسترده‌ترین دسته این گونه محصولات را می‌توان در صنایع اتومبیل سازی، نظامی و اینگونه صنعت‌ها دید. عموما برای ساخت هر یک از این مواد نیاز به دانش خاص و تخصصی وجود دارد. هر یک از مواردی که در این دست بندی‌ها طراحی و ساخته می‌شوند دارای مشخصات و ویژگی‌های خاص و مخصوص به خود هستند. که عموما این ویژگی‌ها از نوع کاربرد و همچنین نوع استفاده آن‌ محصول مشخص می‌شود. به عنوان مثال نمونه ساخته شده صنعتی این محصولات برای مصارف ساختمانی کاربردی ندارند.

پروفیل‌های ساختمانی و نوع کاربرد آن

شاید بتوان اصلی‌ترین و کاربردی‌ترین استفاده از این محصولات را در صنعت ساختمان شاهد بود. این محصولات در قسمت‌های مختلفی از ساختمان از نرده‌های فلزی گرفته تا پنجره‌ها کاربرد دارند. از خاطر نبرید که کاربرد این محصولات ساختمانی تنها برای مواردی مانند پنجره و درب نیست و زمانی که سطح مقطع این محصول بیشتر باشد می‌توان از آن برای ستون‌های ساختمان  و یا اسکلت اصلی ساختمان استفاده کرد.

پروفیل‌های گالوانیزه آهن رسان کدامند و چه کاربردهایی دارند؟

اگر بخواهیم توضیحی در رابطه با گالوانیزه بدهیم باید بگوییم گالوانیزه همان آهن است که با روکشی از جنس روی پوشیده شده است. استفاده کردن از روی، برای پوششی در آهن باعث می‌شود که آهن در فضای باز و حتی در زمانی که در محیط نمناک قرار دارد دچار زنگ زدگی نشود. حال که با کاربرد نوع گالوانیزه این محصول آشنا شدید نیاز است بگوییم که در چه مواردی از این نوع استفاده می‌شود.

عموما از آهن آلات در ارتفاعات به دلیل شرایط جوی نامساعد و همچنین به دلیل مقاومت کمی که از خود نشان می‌دهند، استفاده نمی‌شود و به جای آن از نوع گالوانیزه استفاده می‌شود.  استفاده کردن از این موارد باعث می‌شود که محصول مورد استفاده دچار مشکلاتی از قبیل هرز شدن پیچ یا مواردی مانند افتادگی نشود.

Profile کامپوزیتی چیست و در چه محل‌هایی از آن استفاده می‌شود؟

از جمله مواردی که از آن به صورت گسترده در صنعت‌های مختلف استفاده می‌شود را می‌توان کامپوزیت دانست. مهندسان در ساختمان‌هایی که ارتفاع بالایی دارند برای جلوگیری از زنگ زدگی و همین طور خورندگی از این محصولات استفاده می‌کنند. استفاده شدن از این محصولات باعث می‌شود که دیگر نگرانی در رابطه با خراب شدن محصول مورد استفاده در ارتفاعات بالا نداشته باشیم.

نیم رخ 

قیمت پروفیل سبک درب و پنجره  در وب سایت آهن رسان به نشانی اینترنتی www.ahanresan.ir قیمت پروفیل 20*20 وزن و قیمت پروفیل کانال قیمت پروفیل قیمت پروفیل امروز پرشیا قیمت پروفیل بناب لیست قیمت پروفیل در کانال تلگرامی آهن رسان  جهان قیمت پروفیل ساختمانی  کانال قیمت پروفیل قیمت پروفیل سبک قیمت پروفیل اصفهان قیمت پروفیل در و پنجره قیمت روز پروفیل ساوه قیمت قوطی 40*80 امروز نمودار قیمت پروفیل آهن قیمت پروفیل علویجه در کانال واتساپ آهن رسان بارگذاری شده است. قیمت پروفیل سبک درب و پنجره قیمت پروفیل آهن کانال قیمت پروفیل قیمت پروفیل و نبشی قیمت قوطی 40*80 امروز قیمت پروفیل قوطی 20*20 قیمت پروفیل جباری اصفهان قیمت پروفیل یزد قیمت پروفیل آهن رسان کانال قیمت پروفیل قیمت پروفیل و نبشی قیمت پروفیل اصفهان قیمت پروفیل سبک قیمت پروفیل یزد قیمت روز پروفیل ساوه قیمت پروفیل در و پنجره کانال قیمت پروفیل قیمت آهن در سبزوار قیمت آهن ۱۴ اصفهان قیمت آهن اصفهان امروز بهترین پروفیل آهن قیمت پروفیل اهواز نمودار قیمت آهن آلات قیمت هر کیلو آهن امروز در پیچ اینستاگرام آهن رسان بارگذاری شده است.

قیمت پروفیل

قیمت پروفیل به چه عواملی وابسته است؟

در حال حاضر به دلیل بالا رفتن قیمت دلار و همچنین شرایط موجود بر اقتصاد کشور میتوان گفت که این محصولات از قیمت نسبتا بالایی برخوردار هستند به نوعی می‌توان گفت قیمت نهایی یک ساختمان که در آن از پروفیل استفاده شده است نسبت به ساختمانی که در آن از این محصول استفاده نشده است، دارای اختلافات بسیاری است.شرکت و همچنین برند سازنده مورد استفاده تاثیر زیادی در قیمت نهایی محصول دارد. هرچه این برند از کیفیت بالاتری برخوردار باشد باید شاهد آن باشیم که قیمت محصول بالاتر خواهد بود.  پیشنهاد می‌کنیم برای خرید حتما قبل از اقدام به خرید از یک کارشناس خبره در این کار مشورت بخواهید تا دید بهتری به شما در انتخاب نوع و برند مورد استفاده بدهد.همان طور که گفته شد به دلیل نوسانات قیمت ارز نمی‌توان قیمت مشخصی برای این محصول مشخص کرد، بهترین کار برای اطلاع از قیمت این دسته از محصولات برقراری تماس با یک فروشنده آهن آلات است.