نبشی و قیمت آن

در ساخت و ساز از مصالح مختلفی استفاده می‌شود که یکی از اصلی ترین و مهمترین آنها نبشی‌های فولادی است. شکل ظاهری نبشی فولادی به صورت دو مقطع عمود برهم است به همین دلیل بیشتر افراد می‌توانند خیلی راحت و سریع این محصول را از روی شکل ظاهری بشناسد. بهتر است بدانید این محصول دارای انواع مختلفی است که هر کدام از این مدل‌ها با توجه به مشخصاتی که دارد در کاربردهای مختلفی استفاده می‌شوند. همراه مان شوید تا بیشتر با این محصول و کاربردهای مختلفی که دارد آشنا شوید.

معرفی نبشی آهن رسان

یکی از کسب و کارهای پر رونق این روزها ساخت و ساز است از اینرو شغل‌های وابسته به آن مانند فروش مصالح نیز بسیار رونق گرفته است. از گذشته تا به امروز آهن آلات و محصولات آن از مهمترین مصالح ساختمان سازی بوده است که به صورت مستقیم و یا غیر مستقیم استفاده می‌شود. Angle bar نام دیگر این محصول است که در بیشتر قسمت‌ها از حرف اختصاری آن که L است استفاده می‌شود. نام اصلی نبشی از شکل ظاهری آن که مانند یک پیچ است گرفته شده است. به طور کلی این محصول پروفیلی است که دو ضلع عمود برهم قرار گرفته است و به همین دلیل در هر صنعتی که نیاز به ساختن یک قاب است استفاده می‌شود.

این محصول از سری محصولات آن آلات به دو صورت وارداتی و تولید ملی در کشور موجود است، بیشترین واردات این محصول از کشورهای روسیه و اوکراین انجام می‌شود. لازم به ذکر است که این محصول در جنس‌های مختلف مانند پی وی سی، پلاستیکی، چوبی، آلومینیومی ‌و پلی اتیلن تولید می‌شود که هر کدام با توجه به ساختاری که دارد در کاربردهای مختلف استفاده می‌شود. حال ما در این قسمت تمرکزمان را بر روی مدل فولادی یا همان آهنی این محصول گذاشته ایم.

قیمت نبشی

رایج ترین مدلهای این محصول

جالب است بدانید نبشی‌ها با توجه به ماهیت و کاربردهای فراوانی که دارند دارای انواع مختلفی هستند. یک سبک از دسته بندی از این محصولات به صورت تخصصی است که بیشتر بر اساس نوع تولید و شکل ظاهری است و نوع دیگر آن بر اساس ویژگی‌هایی است که بیشتر مد نظر مصرف کنندگان است. در زیر ابتدا رایج ترین مدل‌های نبشی را معرفی کرده ایم:

اسپیرال: یکی از روش‌های تقسیم بندی این محصولات براساس شکل ظاهری است. حال این مدل از محصولات به صورت بال مساوی در ابعاد مختلف مانند 20*20*20 تا 50*50*50 تولید می‌شوند.

گالوانیزه: میزان خوردگی اولین نکته مهمی ‌است که در خرید محصولات آهنی همواره عنوان می‌شود. تولید کنندگان در تولید این محصول نیز برای مکان‌هایی که احتمال زنگ زدگی و خوردگی وجود دارد چاره ای جستند و محصولات را به صورت گالوانیزه ارائه داده اند، به این صورت که بر روی نبشی از روی به عنوان پوشش استفاده کرده اند.

ضدزنگ: این مدل معمولا در فولادهای T316 304 وجود دارد که هر کدام برای یک محیط خاص استفاده می‌شود. به عنوان مثال فولادهای T316 از پوشش‌های کروم،نیکل و مولیبدن برای پوشش استفاده می‌کنند و فولادهای 304 از پوششی استفاده نمی‌کنند و به جای آن با فرآیند نورد گرم تولید می‌شوند. بهتر است بدانید نمونه‌های فولادی که از پوشش استفاده می‌کنند بسیار مقاوم تر از مدل 304 هستند.

نبشی و انواع مختلف آن

با توجه به تنوعی که این نوع محصول آهنی دارد بهترین کار این است که ابتدا با انواع آن آشنا شوید و بدانید که هر کدام از آنها دارای چه کاربردی هستند در این صورت می‌توانید به راحتی و با دید بازتر خرید خود را انجام دهید. در زیر به انواع مختلف این محصول از منظر‌های مختلف اشاره کرده ایم:

تقسیم بندی بر اساس شکل ظاهری

اولین تقسیم بندی که در این ابزار آهنی بسیار رایج است تقسیم بندی بر اساس شکل ظاهری است. در زیر به صورت کامل این تقسیم بندی را توضیح داده ایم:

بال مساوی یا (V Shaped)

نام این محصول کاملا با شکل ظاهری که دارد مطابقت می‌کند زیرا این نبشی‌ها دارای دو بال کاملا یکسان و مساوی هستند. برای معرفی این محصول در کاتالوگ و یا قسمت‌های مختلف به این صورت عمل می‌کنند که ابتدا حرف اختصاری آن که L است نوشته می‌شود و بعد از آن اندازه بالها نوشته می‌شود. به عنوان مثال برای نبشی با اندازه بال 400 میلی متر از L400 به صورت اختصاری استفاده می‌شود.

بال نامساوی یا (L Shaped)

این ابزار آهنی دارای دو بال نامساوی است که از فولادهای مختلف ST44 یا ST37 استفاده می‌شود، همچنین برای مکان‌هایی که امکان استفاده از آن با دو بال مساوی وجود ندارد بهترین انتخاب است. جالب است بدانید به دلیل شکل ظاهری این محصول بیشتر از آن در صنایع خاص استفاده می‌شود، از اینرو با توجه به کاربردی که ممکن است در هر مکانی داشته باشد در ابعاد و ضخامت‌های مختلف تولید می‌شود. بال نامساوی‌ها را نیز می‌توان به صورت اختصاری نوشته به این صورت که مثلا برای یک محصول با دو بال نامساوی 400 و 600 از L400*600 استفاده می‌شود.

قیمت نبشی

تقسیم بندی براساس نوع تولید

این محصول آهنی حتی در نوع تولید نیز متفاوت است که در زیر به آن اشاره کرده ایم:

نبشی پرسی آهن رسان : در این مدل از ورقی به طول 6 متر استفاده می‌شود که طی یک سری عملیاتی که بر روی  آن انجام می‌دهند باعث می‌شود که به شکل نهایی در آید. لازم به ذکر است که این محصول از ورق‌های فولادی تولید می‌شود و سعی می‌شود که زاویه داخلی آن به صورت دقیق 90 درجه باشد. همچنین شکل ظاهری آنها به صورت بال مساوی است که از فولاد ساختمانی ST37 در تولید آن استفاده می‌شود. برای اینکه این محصول به خوبی تولید شود ابتدا از ورق‌های فولادی یک اندازه استفاده می‌شود و به میزان مناسب پرس می‌نماید سپس با رول فورمینگ به محصول نهایی تبدیل می‌شود.

فابریک: تفاوت این محصول با سایر محصولات مشابه خروج آن از خط تولید است که از همان فرایند تولید شروع می‌شود. نبشی‌های فابریکی به صورت نورد گرم تولید می‌شوند به این صورت که شمش‌ها در ابتدای کار در کوره‌هایی با حرارت بالا قرار می‌گیرند و بعد از آن از قفسه‌های نورد عبور کرده تا به طول و مقطع دلخواه برسند. بعد از تمام شدن فرایند تولید در محصولات را به ابعاد دلخواه که معمولا سایز 6 تا 12 متری است برش می‌دهند.

نبشی 

قیمت نبشی 10*10 قیمت روز نبشی و قوطی در وب سایت آهن رسان قیمت نبشی ۵ قیمت نبشی بناب قیمت نبشی دست دوم قیمت نبشی سه پری قیمت نبشی 8*8 قیمت نبشی 4 سبک  قیمت نبشی سه پری در کانال تلگرامی آهن رسان  نبشی ۲ قیمت میلگرد در چابهار قیمت نبشی 4 سبک انواع نبشی بهترین پروفیل آهن فروش نبشی در اصفهان قیمت نبشی تودلی  قیمت نبشی 8*8 قیمت روز نبشی و قوطی قیمت نبشی دست دوم در پیج اینستاگرام آهن رسان  قیمت نبشی 5 اصفهان قیمت نبشی بناب قیمت نبشی 4 سبک قیمت نبشی ۵ قیمت نبشی 10*10  قیمت آهن اهواز قیمت قوطی آهن قیمت نبشی 10*10 قیمت هر کیلو آهن امروز قیمت میلگرد نمودار قیمت آهن قیمت هر کیلو آهن درب و پنجره قیمت نبشی 4 سبک در وب سایت آهن رسان  به نشانی اینترنتی www.ahanresan.ir بارگذاری شده است.

نتیجه گیری

در این مقاله سعی کردیم اطلاعات کامل و جامعی را از مدل‌های مختلف این ابزار فولادی در اختیار شما قرار دهیم. همانطور که گفتیم این محصول با توجه به نوع تولید شکل ظاهر و کاربردهایی که دارد در انواع مختلفی تولید می‌شود به این صورت که از نظر ظاهری به دو گروه بال مساوی و نامساوی و نوع تولید به صورت پرسی و فابریک تولید می‌شود. همچنین افراد می‌توانند با توجه به نیاز مدل‌های ضد زنگ، اسپیرال و گالوانیزه آن را خریداری نمایند.