مصارف نظامی تیتانیوم

تیتانیوم یکی از متداول ترین فلزات برای کاربردهای نظامی است که به دلیل نسبت قدرت به وزن بالا و مقاومت در برابر خوردگی بسیار خوب مورد توجه قرار می گیرد. استفاده از تیتانیوم به تولیدکنندگان این امکان را داده است تا تجهیزات سبک ، با دوام بیشتر (به ویژه در شرایط شدید) ، ایجاد کنند. مصارف نظامی تیتانیوم

چرا تیتانیوم برای کاربردهای نظامی ترجیح داده می شود؟

ترجیح تیتانیوم با توجه به کاربردهای نظامی اتفاقی نیست. این فلز عملکرد بالایی را حتی در دماهای بالا حفظ می کند. علاوه بر این ، هم خستگی و هم مقاومت در برابر شکستگی لازم برای چنین کاربردهایی را دارد. سبک و قوی ، با مقاومت در برابر خوردگی عالی ، تیتانیوم به عنوان یک منبع با ارزش در ارتش دیده می شودبرای اولین بار در ایالات متحده در اواسط دهه 1960 از فولاد ضد زنگ ساختاری استفاده شد. در اوایل سال 2000 ، Stainless Structurals America کل آرایه سازه فولادی کربن A6 را از فولاد ضد زنگ به بازار عرضه کرد. با تولید داخلی که این محصولات را به راحتی در دسترس قرار می دهد ، محبوبیت فولاد ضد زنگ افزایش یافته و به گزینه ای مطلوب برای سایر فلزات مورد استفاده در ساخت و ساز و بسیاری از صنایع دیگر تبدیل شده است. مصارف نظامی تیتانیوم

قیمت میلگرد 16 در مشهد

South-ferry-terminal قبل از بحث در مورد موارد اساسی استفاده از فولاد ضد زنگ ساختاری ، پرداختن به چگونگی کارکرد فولاد ضد زنگ مهم است. فولاد ضد زنگ دقیقاً همان چیزی است که نام آن پیداست. به طور کلی ، فولاد ضد زنگ یک فولاد کم کربن است که حداقل حاوی 10.5 ch کروم است. کروم عنصری است که با تهیه یک فیلم غیرفعال محافظ در سطح سطح ، به فولاد ضد زنگ مقاومت در برابر خوردگی می دهد تا از زنگ زدگی جلوگیری کند.

تقاضای زیاد برای تیتانیوم در زمینه نظامی به تحقیقات ابتکاری در مورد استفاده های بالقوه جدید کمک کرده است. برای صنعت نظامی مهم بود که فلزی پیدا کند که بتواند در شرایط شدید مقاومت کند ، بدون اینکه کارآیی و مقاومت آن تحت تأثیر قرار گیرد.

با پیچیدگی کمتر فرآیندهای استخراج و خالص سازی تیتانیوم ، این فلز به تدریج برای اجزای مختلف ترجیح داده شد (به عنوان گزینه استاندارد جایگزین فولاد شد). تیتانیوم دیگر به اندازه گذشته گران نیست و به راحتی در دسترس قرار می گیرد ، حوزه نظامی به طور فزاینده ای به آن متکی است.

قیمت تیرآهن هاش در تهران

و به آن اجازه می دهد تا در حضور اکسیژن ترمیم شود. مقاومت به خوردگی را می توان با انتخاب آلیاژهای فولاد ضد زنگ که دارای کروم بالاتر ، نیکل بیشتر و مولیبدن یا حتی نیتروژن اضافه شده ، افزایش داد. این عناصر مقاومت در برابر حفره را بهبود بخشیده و خواص مکانیکی بهتری را ارائه می دهند. مصارف نظامی تیتانیوم

قیمت تیرآهن ترک در مشهد

ذکر این نکته نیز مهم است که فولاد ضد زنگ 100٪ قابل بازیافت است و این ماده را به یکی از سازگارترین با محیط زیست برای مصالح ساختمانی تبدیل می کند.

میلگرد آجدار ۱۸ حدید سیرجان A3

قیمت پروفیل

موارد استفاده زیاد از پروفایل های سازه ضد زنگ

قیمت ورق سیاه 6 میل

مقاومت در برابر خوردگی فولاد ضد زنگ بزرگترین دلیلی است که محبوب ترین کاربردهای ضدزنگ سازه را در کاربردهای صنعتی درگیر می کند. صنایعی از قبیل فرآوری مواد غذایی ، فاضلاب ، مواد شیمیایی ، نفت و گاز ، دریایی ، حمل و نقل و غیره بستر داغی برای خوردگی هستند که باعث می شود فولاد ضد زنگ به مواد انتخابی برای اجزای سازه تبدیل شود. فولاد ضد زنگ نیز در مواردی که مقاومت و دوام از عوامل اصلی هستند ، یک انتخاب عالی است. پروژه هایی که مقاومت و مقاومت در برابر خوردگی لازم است برای آلیاژهای فولاد ضد زنگ دوبلکس مناسب است. خصوصیات مکانیکی بهبود یافته دوبلکس به مهندسان اجازه می دهد تا بدون کاهش قدرت ، پروفیل های سبک تری را طراحی کنند که باعث کاهش وزن و کاهش هزینه ها می شود.مصارف نظامی تیتانیوم

قیمت ورق آهن امروز

فولاد ضد زنگ ساختاری فقط یک محصول صنعتی نیست. زیبایی ظاهری اشکال سازه ای ضدزنگ این موارد را در کاربردهای معماری بسیار محبوب کرده است. بسیاری از معماران و مهندسان در حال انتخاب عناصر سازه ای آشکار مانند ورودی و دیوارهای پرده ای هستند که اظهارات جسورانه ای را ارائه می دهند و نقشه های کف باز را می دهند. ضدزنگ سازه ای می تواند برای عناصر طراحی مدرن مانند نورگیرها و ضد آفتاب ها استفاده شود.

کار با فولاد ضد زنگ سازه ای

استفاده از فولاد ضد زنگ ساختاری برای سازه های در معرض مشکلی نیست زیرا آنها به راحتی از دستورالعمل های AESS پیروی می کنند. فولاد ضد زنگ همچنین در برابر آتش و انفجار مقاوم است و آن را به یک محصول عالی برای ویژگی های ایمنی و ایمنی تبدیل می کند. این شامل پشتیبانی ساختاری ، دروازه ، بولارد و موارد دیگر است.

امروزه از تیتانیوم برای توسعه قطعات هواپیما و همچنین موشک ها ، زره پوش ها و کشتی های دریایی استفاده می شود. حتی سفینه های فضایی نیز با توجه به قابلیت انعطاف پذیری بالا در محیط های مختلف ، اجزای سازنده آن از تیتانیوم هستند.

جدا از تیتانیوم خالص تجاری ، تولیدکنندگان به آلیاژهای تیتانیوم نیز اعتماد می کنند. آنها آلیاژ تیتانیوم با آلومینیوم و وانادیوم ، تولید چرخ دنده های فرود ، مجاری اگزوز و سیستم های هیدرولیک هستند. اخیراً ، تیتانیوم با تنگستن آلیاژ شده است و از مخلوط حاصل برای زره ​​پوشهای تانک (محافظت از میدان جنگ) استفاده می شود. قطعات مهم ساختاری و دیوارهای آتش را می توان با آلیاژهای تیتانیوم ساخت.

درست است که آلیاژهای تیتانیوم در زمینه های نظامی ، از جمله برای قطعات مختلف و سیستم های هیدرولیکی ، کاملاً محبوب هستند. با این حال ، آلیاژهای آلفا استفاده نمی شوند ، زیرا نمی توان آنها را تحت عملیات حرارتی قرار داد و بنابراین ، دستیابی به خواص مکانیکی لازم غیرممکن است. از طرف دیگر ، آلیاژهای آلفا-بتا می توانند تحت عملیات حرارتی قرار بگیرند ، هم از استحکام لازم و هم از شکل پذیری لازم برای کاربردهای مختلف نظامی برخوردار هستند.

آشنایی با آهن و قیمت آهن

مشخصات و انتخاب آلیاژهای مناسب

انتخاب آلیاژ مناسب از فولاد ضد زنگ برای طراحی و استفاده از فولاد ضد زنگ نکته اصلی برای معماران و مهندسان است. مقاومت در برابر خوردگی باید اولین نکته باشد. شما می خواهید مطمئن شوید که درجه ای از ضد زنگ را انتخاب می کنید که مقاومت در برابر خوردگی مناسب را برای برنامه فراهم می کند. استخر دوبل نوع 316 / L به دلیل مقاومت در برابر خوردگی بالاتر ، یک انتخاب بسیار محبوب برای کاربردهای خارجی یا دریایی است. تصمیم دوم باید خصوصیات مکانیکی و فیزیکی مورد نیاز برای کاربرد باشد. آیا به محصول با مقاومت بالاتر نیاز دارید؟ در این صورت ، فولاد ضد زنگ دوبلکس انتخاب مناسبی خواهد بود. یک منبع عالی برای کمک به انتخاب مواد ، راهنمای طراحی AISC شماره 27 است. این راهنما به طور خاص در مورد استفاده از فولاد ضد زنگ ساختاری است

روش تولید تیرآهن

و از صفحه پشتیبانی ما برای بارگیری در دسترس است.پس از انتخاب بهترین ماده برای برنامه ، معمار یا مهندس باید آن ماده را در نقشه ها و اسناد پروژه مشخص کند. مشخصات را می توان با تعیین شکل مواد یا استاندارد واقعی مواد انجام داد. برای فولاد ضد زنگ ساختاری ، استاندارد یا ASTM A276 برای بخشهای نورد گرم یا ASTM A1069 برای بخشهای ذوب لیزر است. اکثر اشکال سازه های فولادی ضد زنگ تحت عنوان A1069 قرار می گیرند. یکی از مزایای استفاده از ASTM A1069 جدید این است که می توانید دسته های قدرت را نیز انتخاب کنید. قاعده کلی استفاده از راهنمای طراحی برای انتخاب مواد و ASTM برای مشخصات است.مصارف نظامی تیتانیوم

نبشی و قیمت آن