مشاهده قیمت ورق A516

 ورق a516 چگونه ورقی است؟

امروزه ورق های آلیاژی از پرکاربردترین ورق ها در صنایع هستند ورق آلیاژی به ورقی گفته میشود که از ترکیب دویا چند عنصر مختلف با هم به وجود می آید بنابراین هر بار که نام فولاد آلیاژی را شنیدید بدانید که این نوع آلیاژ از آهن، کربن و یک یا چند عنصر دیگرتشکیل شده است.  قیمت ورق a516 هم نوعی از این ورق فولادی است که برای صنعت های زیادی از جمله صنعت نفت وگاز کاربرد های فراوانی دارد قیمت این نوع ورق به دلیل داشتن عناصر ارزشمندی مثل منگنز، کربن، فسفر، سیلیسیم و گوگرد از قیمت دیگر ورق های موجود در بازار مثل ورق سیاه، آجدار و… بیشتر است.

ورق a516 در بیشتر مواقع به کمک فرآیندی به اسم نورد گرم با ترکیبات شیمیایی مشخصی تولید میشوند. در واقع این نوع ورق ها از دسته ورق های گرم به شمار می آیند. ورق آلیاژی A516 به دلیل داشتن مقاومت بالا در برابر حرارت به نام ورق آتشخوار نیز شناخته میشود. این نوع ورق در دسته های مختلف (55،60، 65،70)، تولید میشود و به مشتریان برای استفاده در صنعت های مختلف عرضه میشود. ترکیب شیمیایی این ورق در گرید ها یا دسته های مختلف تفاوت اندکی با هم دارند اما همین تفاوت اندک باعث میشود تا خواص هر کدام از آنها با هم متفاوت باشد و هرکدام بسته به نوع خود در زمینه های مختلفی کاربرد داشته باشند به همین دلیل یکی از مسائل اصلی در هنگام خرید این محصولات گواهینامه های معتبر محصول است که محصول را از نظر ترکیب شیمیایی و خواص مکانیکی تایید میکند. خرید ورق A516 امروز

 قیمت ورق A516

در ادامه مطلب ما به معرفی این گریدها برای شما عزیزان خواهیم پرداخت تا با این ورق آشنایی بیشتری پیدا کنید.

کاربرد صفحه a516 در صنایع مختلف

این نوع ورق به دلیل تفاوت در ترکیب شیمیایی و عناصر به کار رفته در آن کاربردهای متنوعی دارد که میتوان از جمله این کاربردها به ساخت مخازن حرارتی با دمای کاری بالا، صنایع نفت وگاز، صنعت پتروشیمی، تجهیزات انرژی تجدید پذیر، نیروگاه های هسته ای، صنایع ساخت قطعه و ابزار، راه سازی، پل سازی و …اشاره کرد. همچنین کاربرد اصلی این ورق در ساخت مخازن و دیگ های بخار است.

ورق فولادی a516 آهن رسان  چه ویژگی هایی دارد؟

 نحوه تولید ورق a516 به چه صورت است؟

برای استفاده، این ورق ابتدا باید خم شود مثلا برای تولید بدنه مخزن به کمک سه غلتک مراحل خم کاری انجام میشود تا به شکل بدنه استوایی دربیاید همچنین برای قسمت های ابتدا و انتها این مخازن از قعطه ای به نام عدسی استفاده میشود سپس بعد از ساخت، قسمت های مختلف مخزن به کمک جوشکاری متصل میشود تا محکم شوند. درز جوش این مخزن ها حتما باید با دقت تمام انجام پذیرد که پس از آن مورد آزمایش قرار میگیرد. چرا که هرگونه مشکلی در درزهای اتصال باعث میشود تا عملکرد آن تضعیف شود و خسارت جدی در بخش هایی که مورد استفاده قرار میگیرد ایجاد شود.

۱-ورق A516 Gr 55

این ورق خاصیت جوشکاری بسیار عالی دارد به همین دلیل از آن برای مخازن تحت فشار که با دمای پایین تر هستند مورد استفاده قرار میگیرند. قیمت کارخانه اکسین قیمت ورق A516

۲-ورق A516 Gr 65 آهن رسان

این ورق بیشتر در ساخت مخازن تحت فشار، بدنه بویلرها، ساختمان سازی، صنعت نفت، صنعت داروسازی، صنعت پتروشیمی، فرآوری مواد غذایی و…کاربرد دارد. این ورق فولادی a516 با گرید 65 در برابر خوردگی و سایش مقاوت فوق العاده ای از خود نشان میدهد.

۳-ورق A516 Gr 70

این ورق نسبت به دیگر گرید ها از انعطاف پذیری و خواص جوشکاری بالاتری برخوردار است به همین دلیل بیشتر صنایع از این ورق در ساخت قطعات خودرو، کامیون، کانتینرها، ساخت پل و… استفاده میکنند.

۴-ورق A516 Gr 60

این ورق نیز همانند گرید 70 بیشترین کاربرد را دارد و در صنایع مخزن سازی با درجه حرارت متوسط استفاده میشود. این ورق از خاصیت جوش پذیری خوبی برخوردار است به همین دلیل صنایعی مثل خطوط لوله، بدنه بویلر ها و…از آن استفاده میکنند. این ورق دارای ضخامت 8-100 میلی متر، طول 3000 میلی متر – 8000 میلی متر و عرض 1500-3500 میلی متر میباشد.

 قیمت ورق A516

مشخصات گرید های مختلف ورق فولادی a516

همانطور که گفتیم خواص مکانیکی و ترکیب شیمیایی این ورق یکی از نکته های کاربردی و مهم است ما در اینجا ترکیبات شیمیایی و خواص مکانیکی هر کدام از گرید های ورق فولادی a516 را طبق استاندارد ها بیان کرده ایم: خرید ورق A516 از فولاد مبارکه

ترکیبات شیمیایی ورق a516 گرید 60

خواص مکانیکی ورق a516 گرید 60

مقاومت یا استحکام کششی: 60 تا ksi 80

نقطه تسلیم: حداقل ksi 32

کشیدگی: حداقل 21% تا 25

ترکیبات شیمیایی ورق A516 Gr 70

خواص مکانیکی و ورق A516 Gr 70

ترکیبات شیمیایی ورق A516 Gr 65

خواص مکانیکی ورق A516 Gr 65

ترکیبات شیمیایی ورق a516 گرید 55

ورق های آلیاژی

قیمت ورق st52 در کانال تلگرامی آهن رسان قیمت ورق st52 وارداتی قیمت ورق آهن قیمت ورق کویل ورق st52 3 نمودار قیمت ورق سیاه بارگذاری شده در وب سایت ahanresan  قیمت ورق روغنی قیمت ورق گیلان قطعات  قیمت ورق سیاه در بورس قیمت ورق گالوانیزه ورق سیاه قیمت قیمت ورق st52قیمت ورق رنگی قیمت ورق آهن قیمت ورق روغنی موجود در انبار آهن رسان  قیمت ورق برشی  قیمت ورق سیاه آهن رسان قیمت ورق آهن صنعتی نمودار قیمت ورق سیاه قیمت ورق دو سیاه فولاد صبا قیمت ورق آهن اصفهان قیمت ورق آهن روغنی قیمت محصولات فولاد مبارکه قیمت ورق کاویان قیمت ورق روغنی در بورس قیمت ورق روغنی امروز قیمت ورق روغنی فولاد مبارکه قیمت ورق آهن سیاه قیمت ورق روغنی در اصفهان قیمت ورق روغنی هفت الماس قیمت ورق گالوانیزه قیمت ضایعات ورق روغنی قیمت ورق a516 gr 70 قیمت ورق آهن قیمت ورق سیاه در انبار آهن رسان قیمت ورق رنگی قیمت ورق آهن صنعتی قیمت ورق روغنی قیمت ورق st52 نمودار قیمت ورق سیاه در مقالات وب سایت آهن رسان به نشانی www.ahanresan.ir بارگذاری شده است.

خواص مکانیکی ورق a516 گرید 55

قیمت ورق A516 به روز در این مطلب ما به بررسی ورق فولادی a516 و کاربردهای آن پرداختیم امیداروم که این اطلاعات برای شما مفیدواقع شده باشد. مشتریان میتوانند این ورق پرکابرد را در ضخامت و ابعاد مختلف و به صورت رول یا برش خورده در گرید های مختلف سفارش دهند. همچنین اگر محصول موردنظر مطابق با سفارش مشتری نبود میتوانند آن را تعویض کنند