محاسبه قیمت ورق st52

قیمت ورق st52 آهن رسان

یکی از مهم‌ترین انواع ورق فولادی که در صنایع مختلف کاربرد زیادی دارد ورق ST52 است. قیمت ورق فولادی ST52 در بازار آهن آلات بر اساس وزن ضخامت ابعاد کارخانه سازنده استاندارد و برخی من عوامل دیگر تغییر می کند. این محصول فولادی پر کاربرد ویژگی های بسیار عالی دارد و همین موضوع باعث شده تا به ورقه صنعتی ساختمانی تبدیل شده و به عنوان محصول پر کاربرد صنایع مادر شناخته شود. هنگام خرید ورق سیاه صنعتی ST52 لازم است و نکات را در نظر داشته باشید این نکات به شما کمک می کند علاوه بر خرید با کیفیت و مطمئن قیمت مناسب را نیز از دست ندهید. در این سایت شما لیستی از قیمت های روزانه انواع محصولات فولادی همچون ورق ST52 را بر اساس کارخانه سازنده ابعاد و ویژگی های آن در اختیار شما قرار می دهیم با ما همراه باشید و با کارشناسان ما تماس بگیرید.

روش ساخت ورق ST52

همانند بسیاری از محصولات فولادی دیگر کارخانه‌های فولاد انواع ورق فولادی را با روش‌های مختلف مثل دیگری یا نوردکاری تولید می کند. نبرد کاری فرآیندی است که فلزات را با غلتک های بزرگ و کوچک افقی و عمودی می‌سازد. در این فرآیند کوره نقاله انواع غلتک ابزارهای برش دمنده خنک کننده و موارد دیگر وجود دارد. برای ساخت ورق ST52 در کارخانه ابتدا شمش فولادی تختال اسلب یا مواد اولیه فولادی دیگر که به صورت نیمه آماده و نیمه ساخته اند را درون کوره قرار می‌دهند تا در دمای بالا حرارت داده شود و به نقطه ذوب برسد. فولاد در حرارت بالا غلتک کاری قرار می‌گیرد تا ضخامت آن کم شده و طول آن افزایش پیدا کند این کار گرم کردن حرارت دادن غلتک کاری آن‌قدر ادامه پیدا می‌کند تا محصول مورد نظر ساخته شود. سپس ورق هایی که با ضخامت و ابعاد مورد نظر هستند را در طول های مناسب برش کاری کرده و به آرامی سرد می کنند تا آماده بسته بندی شود. البته در برخی موارد فرایند دیگری همچون اسید شویی بر روی ورق انجام می گیرد تا آلودگی ها و مشکلات سطحی آن را تمیز کند. طی این روش ورق فولادی ساخته شده از فولاد ST52 و ST37 ورقه های فولادی به رنگ سیاه کدر کثیف و مات تولید می شود، همین موضوع باعث می‌شود تا نام این ورق‌ها ورق سیاه نامیده شود.

St52 sheet price

البته ورق سیاه معمولی همان ورق ST37 می‌باشد که بیشتر کاربرد ساختمانی دارد؛ و ورق سیاه صنعتی همان ورق ST52 است که در کنار کاربردهای ساختمانی کاربردهای صنعتی نیز دارد. ورق های تولید شده با فرایند نورد کاری گرم و گرم گفته می شود. از انواع ورق گرم می توان به ورق اسید شویی ورق هاردوکس ورق آجدار ورق دریایی ورق آلیاژی ورق آهن ورق سیاه ورق مخزنی و غیره اشاره کرد؛ اما روش دیگری برای ساخت ورق فولادی وجود دارد که به آن نوردکاری سرد گفته می‌شود در این حالت ورق‌های فولادی نیمه آماده و تختال های خاص با آلیاژهای فولادی متناسب را بدون گرم کردن و حرارت دادن در واقع در دمای اتاق تحت غلتک کاری قرار می دهند از آنجایی که فولاد باید در دمای اتاق و حالت سرد خود غلتک کاری شود بنابراین باید غلتک ها از جنس بسیار محکم و قوی باشند همچنین جنس فولاد و آلیاژ آن نیز باید تا حدی نرم و شکل پذیر در دمای پایین باشد از این رو آلیاژ فولاد ST12,ST13,ST14 مناسب ترین انواع فولاد برای نوردکاری سرد محسوب می شوند. مهم‌ترین انواع ورق فولادی سرد شامل ورق روغنی گالوانیزه ورق کرکره و مصالح این‌ها هستند. نکته مهم در مورد آلیاژهای فوق تاریخ انقضای آن‌ها می باشد بنابراین در هنگام خرید ورق فولادی سرد از من به تاریخ انقضای آن توجه کنید که از ۶ ماه تا یک سال ممکن است متغیر باشد.

ویژگی های ورق ST52

آنچه چه این ورق را محبوب و پر کاربرد می سازد ویژگی های مکانیکی شیمیایی فنی و فیزیکی آن است. این ویژگی‌ها و خصوصیات از کجا ناشی می شوند؟ ترکیب شیمیایی فولاد ST52 و روش ساخت آن استانداردها نوع نگهداری حتی روش استفاده می تواند بر ویژگی ها و خواص این ورق تأثیرگذار باشد. مهم‌ترین عامل را مورد بررسی قرار می دهیم به سراغ ترکیب شیمیایی فولاد ST52 می‌رویم. نوعی فولاد آلیاژی در دسته فولاد های ساختاری و زیربنایی است. یک فولاد کم آلیاژ کم کربن به شمار می رود و درصد کربن آن در حدود 0.24% است. عناصر مهم دیگر در این ترکیب شیمیایی شامل 0.045% فسفر، 0.045% گوگرد، 0.55% سیلیسیم، 1.6% منگنه، 0.03% نیوبیوم، 0.03% تیتانیوم، 0.05% وانادیوم و فلز پایه آن آهن است.

این عناصر چه خواص و ویژگی هایی را به فولاد می دهند؟ در دسته فولادهای ساختمانی که از ST33 شروع می‌شود و به ST52 خط می‌شود فولاد ST52 بیشترین مقدار کربن و بالاترین سختی را دارد؛ بنابراین می‌توانید حدس بزنید که با کاهش کربن در فولاد قابلیت جوشکاری ماشین‌کاری افزایش می‌یابد یعنی فولاد نرم تر می شود. عنصر فسفر نیز باعث افزایش خاصیت ماشین‌کاری براده برداری و استحکام در حالت گرم می‌شود؛ و عنصر گوگرد باعث افزایش قابلیت ماشین‌کاری می شود در حالی که بر استحکام کششی تأثیر ندارد. سیلیسیم مهم‌ترین عنصر در افزایش استحکام تسلیم و خاصیت ارتجاعی است و منگنه است که بیشترین سهم را دارد با افزایش سختی باعث سختی پذیری باعث افزایش نقطه تسلیم و استحکام نهایی فولاد می‌شود؛ بنابراین ورق ST52 دارای ویژگی هایی از قبیل چگالی ۸ گرم بر سانتی متر مکعب، ضریب الاستیسیته ۲۱۰ دمای سرخ شدن بین ۸۱۰ تا ۸۹۰ درجه سانتی گراد و دمای تمپرینگ بین ۸۱۰ تا ۸۹۰ درجه سانتی گراد و دمای فورجینگ بین ۸۵۰ تا ۱۰۵۰ درجه سانتی گراد میزان‌درصد زیاد طول شکسته آن ۲۲ می باشد.

St52 sheet price

تمام این اطلاعات مختصر می‌شود در اینکه ورق ST52 دارای استحکام بالا در پیچش و خمش دارای قابلیت جوشکاری بالا دارای قابلیت پرس کاری و ماشین‌کاری بالا دارای قابلیت شکل دهی در حالت سرد بالا و دارای مقاومت مناسب می باشد. با این اوصاف می توان در مورد کاربردهای ورق ST52 صحبت کرد.

قیمت ورق آهن رسان 

قیمت ورق 50 گالوانیزه در وب سایت آهن رسان قیمت ورق گیلان قطعات قیمت ورق اکسین st37 قیمت پلیت قیمت ورق کاشان قیمت ورق کرکره ۶۰ قیمت ورق گرم فولاد مبارکه در کانال تلگرامی آهن رسان  قیمت ورق کاویان  قیمت هر کیلو ورق گالوانیزه محاسبه آنلاین وزن ورق استیل قیمت ورق گالوانیزه تاراز قیمت ورق st52 وارداتی محاسبه وزن ورق گالوانیزه قیمت ورق در کانال واتساپ آهن رسان گالوانیزه ۶۰ کاشان مشخصات ورق st52 قیمت ورق گالوانیزه 1 میلیمتر قیمت و وزن ورق گالوانیزه قیمت ورق st52 وارداتی محاسبه آنلاین وزن ورق سیاه محاسبه گر وزن ورق محاسبه آنلاین وزن ورق استیل محاسبه وزن فولاد mo40 محاسبه وزن ورق استیل وزن صفحه ستون 40*40 چقدر است  قیمت ورق سیاه آهن رسان  قیمت ورق گالوانیزه قیمت ورق برشی قیمت پروفیل آهن رسان  قیمت ورق روغنی در اصفهان قیمت ورق آهن سفید قیمت ورق سیاه گیلان قیمت جهانی ورق روغنی در وب سایت آهن رسان به صورت به روز شده به نشانی اینترنتی www.ahanresan.ir بارگذاری شده است.

کاربرد ورق سیاه صنعتی ST52 آهن رسان

از این ورق فولادی در ساخت انواع ماشین آلات صنعتی برای ساخت دیواره دستگاه های صنعتی برای ساخت ریل پل جرثقیل بازویی بیل مکانیکی شاسی ماشین آلات سنگین و قطعات مختلف ماشین آلات استفاده می شود مهم‌ترین کارخانه های تولید کننده ورق ST52 در ایران کارخانه فولاد مبارکه اصفهان و کارخانه اکسین اهواز می‌باشند که ورق فولادی را در دو حالت شیت و رول تولید و عرضه می کنند.