فولاد در مقابل لولای آلومینیوم: کدام یک بهتر است؟

قیمت میلگرد 16 در مشهد

میلگرد آجدار ۴۰ کاشان A3

لولا یک جز mechanical مکانیکی است که برای اتصال سطوح دو جسم استفاده می شود. همانطور که در عکس مجاور نشان داده شده است ، باعث چرخش سطوح در اطراف یک محور ثابت می شود. یکی از رایج ترین کاربردهای لولا درب ها است. چه در خانه و چه در محل کار تجاری ، درها معمولاً با استفاده از لولا در قاب درب تعبیه می شوند. لولا درب را در جای خود نگه می دارد و در عین حال امکان چرخش باز و بسته را فراهم می کند. فولاد در مقابل لولای آلومینیوم: کدام یک بهتر است؟

قیمت تیرآهن هاش در تهران

قیمت تیرآهن ترک در مشهد

اگرچه قصد دارید لولا را برای شرکت خود بخرید ، ممکن است از خود بپرسید که کدام ماده بهترین است: آلومینیوم یا فولاد. لولا در چندین ماده مختلف موجود است که دو مورد از آنها متداول ترین آلومینیوم و فولاد است. و در حالی که می توان از هر دو ماده برای ایجاد لولاهای موثر و با کیفیت استفاده کرد ، تفاوت های ظریف بین این دو وجود دارد.

ابزار پانچ چیست؟

لولاهای استیل

لولاهای استیل محکم ، با دوام و بسیار بادوام هستند. فولاد خود آلیاژی است که ترکیبی از آهن ، کربن و سایر عناصر کمیاب را در خود جای داده است. از آنجا که از مواد موجود در دسترس ساخته شده است ، لولا های فولادی نیز ارزان هستند. به همین دلایل ، لولاهای استیل به یکی از گزینه های محبوب شرکت های تولیدی و سایر خریداران تبدیل شده است. فولاد در مقابل لولای آلومینیوم: کدام یک بهتر است؟

قیمت ورق سیاه 6 میل

قیمت ورق آهن امروز

تمام فولاد دارای آهن و کربن است ، اما انواع مختلفی از فولاد وجود دارد. به عنوان مثال ، برخی از لولاها از فولاد سنتی ساخته شده اند ، در حالی که برخی دیگر از فولاد ضد زنگ ساخته شده اند. فولاد ضد زنگ با کروم اضافه شده مشخص می شود ، که برای محافظت از فلز در برابر زنگ زدگی و اکسیداسیون کار می کند. این “فولاد ضد زنگ” نامیده می شود زیرا لایه کروم اضافه شده از نفوذ رطوبت جلوگیری می کند. وقتی رطوبت نتواند به ترکیبات آهن درون لولای فولادی برسد ، باعث زنگ زدگی یا خوردگی نمی شود. فولاد سنتی فاقد این لایه محافظ کروم است و باعث آسیب پذیری در برابر زنگ زدگی و خوردگی می شود.

کار با فولاد ضد زنگ سازه ای

لولاهای آلومینیوم

لولاهای آلومینیوم کاملاً به اندازه لولاهای فولادی مقاوم نیستند ، اما وزن آنها کمتر از نمونه های فولادی آنهاست. وزن آلومینیوم حدود 40٪ کمتر از فولاد است. در کاربردهایی که از چندین لولا استفاده می شود ، این بدان معنی است که استفاده از لولاهای آلومینیومی می تواند وزن کلی و متعاقباً تنش وارد شده بر روی اشیا objects متصل را کاهش دهد. فولاد در مقابل لولای آلومینیوم: کدام یک بهتر است؟

کاربردهای مختلف فلزات ورق گالوانیزه چیست

 

یکی دیگر از مزایای انتخاب لولاهای آلومینیومی این است که زنگ نمی زنند. همانطور که قبلاً گفته شد ، زنگ زدگی هنگامی رخ می دهد که رطوبت – از نظر فنی اکسیژن موجود در رطوبت  بخش های W Tee موجود در سازه های ضد زنگ – با آهن تماس پیدا کند. آلومینیوم حاوی آهن نیست ، بنابراین حتی در معرض رطوبت نیز زنگ نمی زند. تا زمانی که از اکسید آلومینیوم ساخته نشده باشد ، آلومینیوم هنوز هم می تواند خورده شود ، اما زنگ نمی زند. در نتیجه ، اغلب از لولاهای آلومینیوم در فضای باز استفاده می شود که نمی توان آب و هوا را به راحتی کنترل کرد. فولاد در مقابل لولای آلومینیوم: کدام یک بهتر است؟

انواع دیگر مصالح ساختمانی