انواع و قیمت ناودانی

قیمت ناودانی که یکی از ابزار و تجهیزات مهم در ساخت و ساز می‌باشد از فولاد کربن ساخته می‌‌شود. از نظر کاربرد، روش تولید، ابعاد و اندازه، جنس تولید شده، وزن و قیمت  تنوع بسیار زیادی دارد. شکل کلی این محصول شبیه حرف انگلیسی U می‌باشد و شکل ساختار آن از یک سطح صاف با دو بال عمود بر آن تشکیل شده است و البته نوع فابریک آن  زاویه دار می‌باشد که در ادامه توضیح کامل خواهیم داد. قیمت ناودانی امروز بازار آهن.

فولاد کربنی آهن رسان چیست

گفتیم این محصول از ورق فولاد کربنی تولید می‌شود. فولاد کربنی طبق استاندارد موسسه فولاد آمریکا سه مشخصه باید داشته باشد که اینگونه تعریف شده است :

در واقع منظور از فولاد کربنی، فولاد آلیاژی است و هرچه درصد کربن بیشتر باشد دمای ذوب آن پایین‌تر است.خرید ناودانی ناب تبریز

انواع و قیمت ناودانی

انواع ناودانی از نظر روش تولید چگونه است

خرید ناودانی سبک از لحاظ روش تولید میتوان گفت که  این محصول به سه روش پرسی، فابریک، نورد سرد و گرم  تولید می‌شود. در تولید نوع پرسی، ورق فولاد کربنی جهت پرس، از عرض وارد دستگاهی به نام رول فرمینگ شده و طی فرآیندی به شکل U خارج می‌شود که البته در این روش به نظارت و دقت زیادی احتیاج است و در هر مرحله کنترل کردن محصول لازم است. اگر پرس کمتر باشد محصول مورد نظر به شکل C در خواهد آمد و اگر پرس بیشتر باشد به شکل U   در خواهد آمد. قیمت ناودانی سنگین نوع فابریک این محصول به این صورت است که ورق‌های فولادی وارد دستگاه مخصوصی شده و به روش نورد تولید می‌شود البته در این روش محصول دارای زاویه های قائم و تند است. در این روش نیاز به کنترل و نظارت زیادی نیست و از همان ابتدا محصول مورد نظر به شکل نهایی  تولید و خارج می‌شود.

قیمت امروز ناودانی سنگین در روش سوم که نورد گرم و سرد می‌باشد، فرآیند تولید به این صورت است که ورق‌های فولاد در دمای بالاتر از950 درجه سیلیسوس معادل 1200 درجه سانتیگراد قرار می‌گیرند تا به راحتی فرم داده شوند. ساخت ناودانی به روش نورد گرم از کیفیت پایین‌تری برخوردار است. ولی در نورد سرد شرایط فرق می‌کند و چون زمان بیشتری صرف می‍‌شود از کیفیت بهتری برخوردار است. در واقع همان فولاد گرم است که سرد شده است. در روش نورد گرم و سرد محصول گالوانیزه می‌شود( یعنی فولاد با روکشی از فلز روی پوشیده می‌شود) که باعث مقاومت و افزایش طول عمر سازه نیز می‌شود که البته در قیمت و وزن محصول تاثیر گذار خواهد بود.

از نظر شکل ساختاری به چه صورت است

انواع و قیمت ناودانی

تقسیم این محصول از نظر وزنی چگونه است

قیمت لحظه ای انواع ناودانی از نظر وزنی نیز به دو گروه سبک و سنگین تقسیم می‌شوند. نوع سبک یعنی اندازه، وزن و سایز آن کمتر از اندازه و سایز ذکر شده در جدول استاندارد اشتال می‌باشد. معمولا از سایز80 الی 140 در دو متراژ 6 و 12 متری تولید می‌شود که نوع سبک  6 متری از وزن 42 کیلوگرم تا 73 کیلوگرم و  نوع 12 متری آن از وزن 84 کیلو گرم تا 147 کیلو گرم تولید می‌شود است.قیمت ناودانی به نرخ کارخانه نوع دوم یعنی نوع سنگین آن کاملا مطابق جدول اشتال تولید می‌شود و این محصول نیز در دو متراژ 6 و 12 متر با همان سایز نوع سبک یعنی 80 الی 140 تولید می‌شود. درسایز 6 متر از وزن 52 کیلوگرم الی 96 کیلوگرم و در سایز 12 متری از 104 کیلو گرم الی 192 کیلو گرم موجود است. خوشبختانه هر دو نوع این محصول در ایران تولید می‌شود و نیازی به وارد کردن آن نیست.

 

ناودانی

انواع ناودانی قیمت ناودانی اصفهان در وب سایت آهن رسان قیمت ناودانی 200 قیمت ناودانی تبریز قیمت ناودانی 8 اصفهان قیمت ناودانی شیروانی قیمت ناودانی سنگین در کانال تلگرامی آهن رسان  قیمت ناودانی 4  قیمت ناودانی اصفهان قیمت ناودانی سنگین قیمت ناودانی 8 اصفهان انواع ناودانی قیمت ناودانی شیروانی قیمت ناودانی 200 قیمت ناودان گالوانیزه قیمت ناودانی 10 سبک  قیمت ناودانی 6 قیمت ناودانی شیروانی در پیچ آپارات آهن رسان  قیمت ناودانی تبریز انواع ناودانی قیمت ناودانی 10 سبک قیمت ناودانی 5 قیمت ناودانی 4 قیمت ناودانی 16 اصفهان  قیمت میلگرد در چابهار قیمت آهن اصفهان امروز قیمت میلگرد آذر 99 کانال قیمت پروفیل لیست آهن فروش اصفهان شماره تلفن اهن الات اصفهان قیمت آهن در سبزوار قیمت آهن در کارخانه ذوب آهن اصفهان قیمت ورق سیاه آهن رسان قیمت پروفیل آهن کانال قیمت پروفیل قیمت آهن کیلویی قیمت روز نبشی و قوطی قیمت پروفیل سبک قیمت آهن اصفهان نمودار قیمت آهن در وب سایت آهن رسان به نشانی www.ahanresan.ir بارگذاری شده است.

تنوع این محصول از نظر جنس چگونه است

از لحاظ نوع جنس این محصول بسیار متنوع است. آلومینیوم، استیل، گالوانیزه و …

نوع آلومینیوم که بسیار پر کاربرد بوده و از مقاومت و استحکام بالایی نیز برخوردار است و در مقابل رطوبت و زنگ زدگی بسیار پایدار است به همین جهت کاملا مناسب استفاده در نمای ساختمان، کف کامیون، ساختن درب و پنجره و… می‌باشد. البته باید متذکر شد نوع آلومینیومی که برای نمای ساختمان استفاده می‌شود هم خام و هم رنگ شده و در ابعاد 25*25 و یا 20*20 موجود است. برای تولید این نوع محصول با کیفیت باید از ترکیب آلیاژهای خاصی با مهارت خاص استفاده شود. این محصول باید مقاومت زیادی دربرابر خوردگی و حرارت داشته باشد و به راحتی قابل جوش دادن نیز باشد و درعین حال باید سبک نیز باشد. این محصول برطبق استاندارهای آمریکایی تولید می‌شود. قیمت ناودانی اروپاییدر مورد نوع استیل نیز باید گفت این پروفیل هم ، در صنعت و ساخت و ساز کاربرد فراوانی دارد و به دو صورت ساده و مشبک تولید می‌شود. در صنعت بیشتر درصنایع نفت، گاز، پتروشیمی، صنایع غذایی و … کاربرد دارد. به طورکلی می‌توان گفت کاربرد آن بیشتر در مواردی است که در مجاورت مواد اسیدی یا رطوبت زیاد است. در قسمت ساخت و ساز بیشتر برای پایه‌های ساختمانی و قاب‌ها استفاده می‌شود و به علت مقاوت بالایی که دارد بیشتر برای مکان‌های باز کاربرد دارد مثل ساخت پل، اسکلت کامیون، اسکت ‌های دریایی و …

این محصول از نظر شکل ظاهری و ساختاری در دو نوع UPE  وUPN تولید می‌شود که تفاوت این دو نوع در اندازه بال آن است. مدلUPE  بال‌های موازی دارد ولی مدل UPNبال‌های مخروطی شکل دارد. خرید ناودانی