تفاوت بین تمپرینگ و آنلینگ

تفاوت بین تمپرینگ و آنلینگ

قیمت میلگرد 16 در مشهد

خنک کننده و پخت و پز هر دو روش فلز درمانی با گرما هستند. هدف از عملیات حرارتی تغییر عمدی در خصوصیات فیزیکی (و شیمیایی) فلز به منظور آماده سازی آن برای ساخت است.

قیمت تیرآهن هاش در تهران

تفاوت بین تمپرینگ و آنلینگ عملیات حرارتی می تواند بسیاری از خواص یک محصول فلزی از جمله قدرت ، سختی ، قابلیت شکل پذیری ، شکل پذیری ، انعطاف پذیری و ماشین کاری را تحت تأثیر قرار دهد.

میلگرد آجدار ۸ درپاد تبریز A2 

قیمت تیرآهن ترک در مشهد

بسته به نوع فلز تحت عملیات حرارتی و نتیجه مطلوب ، این متغیرها تغییر خواهند کرد. اما صرف نظر از این ، عملیات حرارتی مؤثر نیاز به کنترل دقیق روی هر سه دارد.

اگرچه تکنیک های بی شماری برای عملیات حرارتی فلز وجود دارد ، اما امروز فقط دو مورد از آنها را پوشش خواهم داد.

فرآیند بازپرداخت

چطور کار می کند؟

قیمت ورق سیاه 6 میل

هنگامی که یک فلز آنیل می شود ، آن را به دمای ایده آل گرم می کند و سپس برای مدت زمان از پیش تعیین شده در آن درجه حرارت نگه می دارد. سرعت خنک کننده برای بازپخت در آهسته طیف است. به عنوان مثال ، اگر شما چیزی را در فر می پختید و به جای حذف آن در پایان زمان پخت ، به آن اجازه دادید درون فر خنک شود ، این شبیه به بازپخت است. تفاوت بین تمپرینگ و آنلینگ

قیمت ورق آهن امروز

اصلی ترین دلایلی که یک محصول فلزی از آنیل شدن استفاده می کند ، کاهش سختی آن / نرم تر شدن آن است. به این ترتیب راحت تر می توان ماشینکاری کرد. علاوه بر این ، برخی از فلزات به منظور افزایش هدایت الکتریکی ، آنیل می شوند.

کار با فولاد ضد زنگ سازه ای

سه مرحله از ANNEALING

فرآیند بازپخت شامل سه مرحله مجزا است:

اولین مرحله در فرآیند بازپختی بهبودی است. هنگام بهبودی ، فلز گرم می شود. دستگاه گرمایشی مشترک مورد استفاده یک کوره است – از کوره های گازی ، برقی و القایی می توان برای فلز سیلان استفاده کرد. تفاوت بین تمپرینگ و آنلینگ هدف از مرحله بازیابی گرم کردن این فلز به دمایی است که ساختارهای داخلی آن آرام می شوند.

مرحله ANNEALING 2: دوباره نصب مجدد

دیوارهای فلزی

مرحله دوم در فرآیند بازپخت مجدد تبلور است. در طی تبلور مجدد ، این فلز حتی بیشتر گرم می شود. نقطه شیرین رسیدن به دمایی است که بیشتر از دمای تبلور مجدد فلزات است بدون اینکه بیش از دمای ذوب آن باشد.

هنگامی که ماده در این نقطه شیرین نگه داشته می شود ، غلات جدید می توانند در ساختار داخلی فلز بدون تشکیل تنش های پیشین شروع به رشد کنند. کوره قوس الکتریکی

مرحله اعلامیه 3: رشد دانه

مرحله سوم در فرآیند پخت و پز رشد دانه است. در این مرحله نهایی ، آن دسته از غلات که در مرحله دو شروع به رشد کردند قادر به توسعه کامل هستند. تفاوت بین تمپرینگ و آنلینگ با کنترل فرآیند خنک کننده و حفظ یک نرخ خاص ، رشد دانه ماده ای چگال تر و کم تحرک تر خواهد داشت.

فرآیند دما

چگونه کار می کند؟

آشنایی با آهن و قیمت آهن

درجه حرارت یک عملیات حرارتی است که باعث افزایش مقاومت در برابر فولادهای شکننده و شکننده می شود تا در حین پردازش آنها را حفظ کند.  تفاوت بین تمپرینگ و آنلینگ درجه حرارت لازم است که این فلز در دمای زیر آنچه که دمای بحرانی پایین نامیده می شود گرم شود – بسته به آلیاژ ، این درجه حرارت می تواند از 400-1300 درجه فارنهایت باشد.

فولاد بهار خو

پس از رسیدن دمای بحرانی پایین یک فولاد ، آن دما برای مدت زمان مشخصی حفظ می شود. این نوع فولاد در حال پردازش است که تعیین می کند دمای بحرانی چیست و چه مدت لازم است که مواد در آن دما نگهداری شوند.

متغیرهای دیگر که تأثیرپذیری را شامل می شوند شامل مدت زمانی است که یک فلز در دمای بحرانی آن و میزان سرمایش نگه داشته می شود. هر دو عامل بر خواص مکانیکی ماده تأثیر می گذارند.نحوه محاسبه قطر میلگرد

تأثیر بصری TEMPERING

همچنین معتدل است که روی رنگهایی که در سطح فولاد ظاهر می شود تأثیر می گذارد. از این رنگ ها که می تواند از یک زرد روشن تا سایه های آبی باشد ، برای نشان دادن خصوصیات نهایی فولاد استفاده می شود. تفاوت بین تمپرینگ و آنلینگ به عنوان مثال ، فولادهای بهار تابناک ما – 1075 و 1095 – هر دو به رنگ آبی هستند ، اما به دلیل تفاوت های مشخص در تماس کربن ، سایه آنها از رنگ آبی و سایر خصوصیات بدنی متفاوت است. می توانید مقایسه عمیق را در اینجا مشاهده کنید.