مقاومت در برابر دما در انواع مختلف فولاد چیست؟

مقاومت فولاد

وقتی صحبت از مصالح ساختمانی با مقاومت بالا می شود ، تعداد کمی به آنچه فولاد می تواند فراهم کند نزدیک می شوند. فولاد به عنوان ماده اصلی انتخاب شده برای طیف گسترده ای از پروژه های ساختمانی و زیربنایی ، ماده ای را در اختیار سازندگان قرار داده است که می تواند عناصر مختلف را تحمل کند و توانایی متنوع بودن کافی برای سازگاری با تکنیک ها و سناریوهای مختلف را دارد. در مقایسه با موادی مانند چوب و سنگ ، فولاد بسیار راحت تر می تواند به اشکال و اندازه های مختلف تغییر کند ، این دلیل دیگری است که برای استفاده به ماده ای بسیار محبوب تبدیل شده است. مقاومت در برابر دما در انواع مختلف فولاد چیست؟ جنب Light سبک صنعت خودرو

 

میلگرد آجدار ۱۸راد همدان A3 

مقاومت در برابر دما در انواع مختلف فولاد چیست؟

مدتهاست که فولاد به عنوان یکی از مستحکم ترین مصالح ساختمانی شناخته می شود. با توانایی مقاومت در برابر ضربه زیاد و وزن زیاد ، در کنار انعطاف پذیری و کاربردهای بسیار بالا ، فولاد برای استفاده و کنترل بسیار قابل اعتماد است. کیفیت مهم دیگر فولاد این است که دارای مقاومت در برابر درجه حرارت بالا است و به شما امکان می دهد در صنایع صنعتی و ساختمانی همراه با استفاده برای تولید محصولات مورد استفاده قرار گیرد. بیایید نگاهی به انواع مختلف فولاد و مقاومت در برابر دما آنها بیندازیم.

 

304 فولاد
304 فولاد
فولاد 304 یکی از متداول ترین انواع فولاد ضد زنگ است که به دلیل دارا بودن مقادیر زیاد نیکل و کروم ، از مقاومت بالایی در برابر خوردگی برخوردار است. به روزرسانی در مورد بدون سرب تا 2014 این ماده را به یک ماده فولادی ایده آل برای استفاده در محصولات و ماشین آلاتی مانند لوازم خانگی ، مبدل های حرارتی ، لوله های فولادی ، تجهیزات پردازش مواد غذایی و اتصال دهنده های فولادی تبدیل می کند. این باعث می شود فولاد 304 در برابر دمای بالا ، با حداکثر دمای متناوب 870 درجه سانتیگراد ، و حداکثر دمای مداوم 925 درجه سانتیگراد ، بسیار مقاوم باشد. مقاومت در برابر دما در انواع مختلف فولاد چیست؟

309 فولاد

در مقایسه با فولاد 304 ، فولاد 309 دارای مقاومت بالایی در برابر خوردگی است ، به این معنی که مقاومت دمایی بالاتری نیز دارد که باعث می شود از آن برای انواع مختلف ماشین آلات استفاده شود. از فولاد 309 برای ایجاد ماشین آلات و تجهیزات با درجه حرارت بالا مانند آسترهای اجاق گاز ، ورق های شومینه و اجزای سازنده کوره های فولادی استفاده می شود. فولاد 309 دارای حداکثر دمای متناوب 980 درجه سانتیگراد ، و حداکثر دمای مداوم 1095 درجه سانتیگراد است.

 

310 فولاد
310 فولاد

نوع دیگر فولاد که معمولاً در ابزار ، تجهیزات و ماشین آلات با درجه حرارت بالا استفاده می شود ، فولاد 310 به دلیل حفظ مقاومت در سطوح شدید دما شناخته شده است. این کیفیت همچنین باعث می شود در برابر خوردگی ، اکسیداسیون و سولفیداسیون مقاوم باشد و آن را برای ابزارها و وسایلی مانند نوک مشعل ، نوک شعله ور ، مبدل های حرارتی ، لنگرهای نسوز ، سبد های عملیات حرارتی و جیگ ها مناسب می کند. 310 فولاد دارای دمای حداکثر متناوب 1035 درجه سانتیگراد ، و حداکثر دمای مداوم 1150 درجه سانتیگراد است. مقاومت در برابر دما در انواع مختلف فولاد چیست؟

316 فولاد

قیمت ورق آهن امروز

مانند فولاد 304 ، فولاد 316 دارای مقدار زیادی کروم و نیکل است. این ماده به همراه کروم و نیکل حاوی عناصری مانند سیلیکون ، منگنز ، کربن و مولیبدن است. 316 فولاد در کنار مقاومت در برابر خوردگی ، در برابر مایعات مختلف نیز مقاوم است. این امر آن را برای محصولات و ماشین آلاتی مانند تجهیزات پزشکی ، ساخت و ذخیره سازی مواد شیمیایی و ابزار و تجهیزات دریایی ایده آل می کند. مانند فولاد 304 ، فولاد 316 نیز مقاومت دمایی یکسانی دارد ، با حداکثر دمای متناوب 870 درجه سانتیگراد و حداکثر دمای مداوم 925 درجه سانتیگراد.

 

321 فولاد
321 فولاد

قیمت ورق سیاه 6 میل

فولاد مقاوم و سبک حاوی تیتانیوم ، فولاد 321 دارای محتوای کربن زیادی است که آن را در برابر درجه حرارت شدید مقاوم می کند. این امر همچنین باعث می شود که فولاد در برابر خوردگی بین دانه ای مقاوم باشد ، که استفاده از آن را در تعدادی از محیط های گرم بسیار عالی می کند. فناوری تجزیه و تحلیل و اندازه گیری کیفیت فلزات در نمایشگاه فولاد AISTech در حالیکه مقاومت در برابر دما به اندازه سایر انواع فولاد فوق الذکر نیست ، از فولاد 321 هنوز برای تولید ابزار و تجهیزات مانند دم ، اگزوز هواپیما ، صفحات پردازش جوش داده شده و قطعات کوره استفاده می شود. فولاد 321 دارای حداکثر دمای متناوب 870 درجه سانتیگراد و حداکثر دمای مداوم 925 درجه سانتیگراد است. مقاومت در برابر دما در انواع مختلف فولاد چیست؟

410 فولاد

قیمت تیرآهن ترک در مشهد

فولاد 410 که از نوع منظوره عمومی است ، با استفاده از تکنیک هایی مانند پرداخت ، تعدیل و سخت شدن تقویت می شود. این امر باعث می شود مقاومت در برابر خوردگی و مقاومت کششی خوبی داشته باشد. در حالی که این یک فولاد است که مورد استفاده عامیانه قرار می گیرد ، در مقایسه با سایر انواع فولاد مقاومت دمایی کمتری دارد. فولاد 410 دارای حداکثر دمای متناوب 815 درجه سانتیگراد و حداکثر دمای مداوم 705 درجه سانتیگراد است. آنالایزرهای XRF به بهبود بهره وری سوخت خودرو کمک می کنند

قیمت تیرآهن هاش در تهران

420 فولاد
420 فولاد

یک فولاد پر کربن که می تواند با استفاده از عملیات حرارتی بیشتر تقویت شود ، فولاد 420 دارای کیفیت هایی مانند مقاومت در برابر خوردگی و شکل پذیری خوب است. این باعث می شود که این یک نوع فولاد ایده آل برای استفاده در وسایل و تجهیزات مانند کارد و چنگال ، تیغه های برشی ، شیرهای سوزنی و تجهیزات پزشکی باشد. فولاد 420 دارای دمای حداکثر متناوب 735 درجه سانتیگراد ، و حداکثر دمای مداوم 620 درجه سانتیگراد است. مقاومت در برابر دما در انواع مختلف فولاد چیست؟

غذای آماده کلیدی

قیمت میلگرد 16 در مشهد

فولاد نه تنها بسیار با دوام است ، بلکه در برابر درجه حرارت بالا و c نیز مقاوم است
فرسایش ، و آن را برای صنایع مختلف و برنامه های کاربردی ماشین آلات ایده آل می کند. با شناسایی مقاومت در برابر دما ، شما می توانید نوع مناسب فولادی را برای استفاده در پروژه های صنعتی خود انتخاب کنید. بحث آهن و فولاد به معنای زمان AISTech است